Liga brazylijska - 20. kolejka Serie A: Porto Alegre - Coritiba FBC 2-2 (1-0)

W pojedynku 20. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 8 listopada, drużyna Porto Alegre zremisowała z Coritiba FBC 2-2 (1-0). Starcie odbyło się na Estádio José Pinheiro Borda.

20. kolejka Brazylia - Serie A
2020-11-08 20:00 | Stadion: Estádio José Pinheiro Borda | Arbiter: Dyorgines José Padovani Andrade
Sabino 74'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 28 meczów drużyna Porto Alegre wygrała 11 razy i zanotowała osiem porażek oraz dziewięć remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie otrzymał Rodolfo Filemon z drużyny gości. Była to 14. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Porto Alegre w 33. minucie spotkania, gdy Yuri Alberto zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Heitor.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Porto Alegre.

W 48. minucie żółtą kartkę dostał Heitor, piłkarz Porto Alegre.

Niedługo później Giovanni Augusto wywołał eksplozję radości wśród kibiców Coritiba FBC, strzelając gola w tej samej minucie meczu. Asystę przy bramce zaliczył Neilton.

W 53. minucie czerwoną kartkę obejrzał Heitor, tym samym drużyna gospodarzy musiała prawie całą drugą połowę grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik. Chwilę później trener Porto Alegre postanowił bronić wyniku. W 56. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Yuriego Alberta wszedł Rodinei, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Porto Alegre utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę drużynie Porto Alegre udało się strzelić gola i wygrać. W tej samej minucie za Marcosa Guilhermego wszedł Nonato.

Zawodnicy Porto Alegre odpowiedzieli strzeleniem gola. W 59. minucie Nonato dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Niedługo później trener Coritiba FBC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Nathan, a murawę opuścił Neilton. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Henrique Vermudt, Yan Sasse, a na ich miejsce weszli Mattheus, Rodolfo Filemon.

Drużyna gospodarzy niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 15 minut, zespół Coritiba FBC doprowadził do remisu. Gola strzelił Sabino. Przy zdobyciu bramki asystował Giovanni Augusto.

W 81. minucie Ricardo Oliveira został zmieniony przez Rodriga Muniza, a za Giovanniego Augusta wszedł na boisko Ramón Martínez, co miało wzmocnić drużynę Coritiba FBC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rodriga Lindosa na Damiána Musta. Od 82. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Wilson Rodrigues de Moura Júnior
48′ 53′ Heitor Rodrigues da Fonseca
Mattheus Andrade Gama de Oliveira74′
56′ Marcos Guilherme de Almeida Santos Matos
Hugo Moura Arruda da Silva
Patrick Bezerra do Nascimento
Giovanni Augusto Oliveira Cardoso  48′ 88′
Edenílson Andrade dos Santos
Matheus de Sales Cabral
84′ Rodrigo Oliveira Lindoso
Neilton Meira Mestzk74′
Abel Mathías Hernández Platero
Ricardo de Oliveira81′
 33′ 56′ Yuri Alberto Monteiro da Silva
Robson dos Santos Fernandes
Danilo Fernandes Batista
Arthur Henrique Bittencourt
Pedro Henrique Alves Santana
Luiz Rhodolfo Dini Gaioto
56′ Rodinei Marcelo de Almeida
Nathan Uiliam Fogaça74′
84′ 90′ Damián Marcelo Musto
Rodrigo Muniz Carvalho81′ 83′
56′  59′ Gustavo Nonato Santana
Gabriel Santana Pinto
Leandro Miguel Fernández

Mauricio Magalhães Prado

João Gabriel Martins Peglow

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Coritiba FBC w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.