Reklama

Reklama

Liga brazylijska - 20. kolejka Serie A: EC Bahia - Botafogo Rio de Janeiro 1-0 (0-0)

W meczu 20. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 8 listopada, zespół Bahia wygrał z Botafogo 1-0 (0-0). Spotkanie odbyło się na Arena Fonte Nova w Salvadorze.

W  meczu 20. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 8 listopada, zespół Bahia wygrał  z Botafogo  1-0 (0-0). Spotkanie odbyło się na Arena Fonte Nova w Salvadorze.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 pojedynków drużyna Botafogo wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo dziewięć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. Kibice Botafogo nie mogli już doczekać się wprowadzenia Daviego Araúja. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Guilherme Santos.

W 17. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Matheusa Babiego z Botafogo, a w 32. minucie Gregorego z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Reklama

W 61. minucie Rossi zastąpił Rodriguinha. Trener Bahia postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Daniela i na pole gry wprowadził napastnika Gilberta, który w bieżącym sezonie ma na koncie cztery bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

Od 62. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Botafogo i jedną drużynie przeciwnej. Między 68. a 81. minutą, boisko opuścili zawodnicy Botafogo: José Welison, Kelvin, Davi Araújo, na ich miejsce weszli: Luiz Otavio, Salomon Kalou, Éber Bessa. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Elbera, Fessina zajęli: Marco Antonio, Alesson.

Jedyną bramkę meczu dla Bahia zdobył z karnego Rodriguinho w dziewiątej minucie doliczonego czasu meczu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia ukarał żółtymi kartkami trzech piłkarzy gości. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Zawodnicy Bahia dostali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany.

Już w najbliższą środę zespół Bahia zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jego rywalem będzie Fortaleza EC. Natomiast 17 listopada Red Bull Bragantino zagrają z zespołem Botafogo na jego terenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL