Liga brazylijska - 20. kolejka Serie A: EC Bahia - Botafogo Rio de Janeiro 1-0 (0-0)

W meczu 20. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 8 listopada, zespół Bahia wygrał z Botafogo 1-0 (0-0). Spotkanie odbyło się na Arena Fonte Nova w Salvadorze.

20. kolejka Brazylia - Serie A
2020-11-08 22:15 | Stadion: Arena Fonte Nova | Arbiter: Jefferson Ferreira de Moraes
EC Bahia
Botafogo Rio de Janeiro
1
0
Rodriguinho 90'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 pojedynków drużyna Botafogo wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo dziewięć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. Kibice Botafogo nie mogli już doczekać się wprowadzenia Daviego Araúja. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Guilherme Santos.

W 17. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Matheusa Babiego z Botafogo, a w 32. minucie Gregorego z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 61. minucie Rossi zastąpił Rodriguinha. Trener Bahia postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Daniela i na pole gry wprowadził napastnika Gilberta, który w bieżącym sezonie ma na koncie cztery bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

Od 62. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Botafogo i jedną drużynie przeciwnej. Między 68. a 81. minutą, boisko opuścili zawodnicy Botafogo: José Welison, Kelvin, Davi Araújo, na ich miejsce weszli: Luiz Otavio, Salomon Kalou, Éber Bessa. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Elbera, Fessina zajęli: Marco Antonio, Alesson.

Jedyną bramkę meczu dla Bahia zdobył z karnego Rodriguinho w dziewiątej minucie doliczonego czasu meczu.

Victor Luis Chuab Zamblauskas
32′ Gregore de Magalhães Silva
Caio Alexandre Sousa e Silva
61′ Rosicley Pereira da Silva
Bruno dos Santos Nazário84′
68′ José Elber Pimentel da Silva
José Welison da Silva70′
62′ Elias Mendes Trindade
Kelvin Mateus de Oliveira71′
61′ Daniel Sampaio Simões
Matheus Barcelos da Silva17′
77′ Jefferson Gabriel Nascimento Brito
Gustavo Cascardo de Assis
61′  90′ (k.) Rodrigo Eduardo Costa Marinho
Rafael Forster
Edson Fernando da Silva Gomes
David Sousa Albino
Ronaldo da Silva Souza
Luiz Otavio Alves Marcolino70′
77′ Alesson dos Santos Batista
Éber Henrique Ferreira de Bessa81′
Eric dos Santos Rodrigues
Salomon Kalou71′
Elton Junior Melo Ataíde
Cicero Santos
68′ Marco Antonio Rosa Furtado Junior
Davi Machado dos Santos Araújo15′ 81′
61′ Gilberto Oliveira Souza Junior

Matheus Bonifacio Saldanha Marinho

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia ukarał żółtymi kartkami trzech piłkarzy gości. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Zawodnicy Bahia dostali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany.