Liga brazylijska - 20. kolejka Serie A: Ceará SC - SC do Recife 0-0

9 listopada na Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo w Fortaleza odbyło się starcie 20. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Ceary S.C. i Sport Recife. Mecz zakończył się remisem 0-0.

20. kolejka Brazylia - Serie A
2020-11-09 00:30 | Stadion: Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo | Arbiter: Ricardo Marques Ribeiro
Ceará SC
SC do Recife
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Sport Recife wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Od pierwszych minut drużyna Ceary S.C. zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Sport Recife była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Sanderowi z drużyny gości. Była to 25. minuta spotkania.

Drugą połowę zespół Ceary S.C. rozpoczął w zmienionym składzie, za Pedro wszedł Saulo Mineiro. W 57. minucie arbiter przyznał kartkę Ricardinhowi z Sport Recife.

W 60. minucie Cleber został zmieniony przez Felipe Vizeu. Trener Ceary S.C. wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Limę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Leonardo Chú. Chwilę później trener Sport Recife postanowił wzmocnić linię pomocy i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Ricardinha. Na boisko wszedł Ronaldo, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Między 67. a 79. minutą, boisko opuścili zawodnicy Sport Recife: Chico, Ewerton, Jonathan Gómez, na ich miejsce weszli: Rafael Thyere, Márcio Araújo, Bruninho. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Charles'a, Felipe Silvy zajęli: Wescley, Ricardinho. W 70. minucie sędzia ukarał kartką Luana Pollego, piłkarza Sport Recife.

Carlos Eugenio Junior Tavares dos Santos
46′ Pedro Henrique Naressi Machado
Iago Justen Maidana Martins
Fernando Pereira do Nascimento
Jonathan David Gómez73′
60′ Leonardo Alves Chú Franco
Lucas Andrés Mugni
79′ Charles Rigon Matos
Sander Henrique Bortolotto25′
79′ Felipe de Oliveira Silva
Ricardo Ribeiro de Lima57′ 62′
60′ Cleber Bomfim de Jesus
Ronaldo Henrique Ferreira da Silva62′
79′ Ricardo Dias Acosta
Maxwell Lima Santos Silva
79′ Wescley Gomes dos Santos
João Igor Oliveira de Santana
60′ Vinícius Moreira de Lima
Bruno Roberto Pereira da Silva73′
60′ Felipe dos Reis Pereira Vizeu do Carmo
Márcio Rodrigues Araújo73′
Mateus Gonçalves Martins
Marcos Vinicius Serrato
46′ Saulo Rodrigues da Silva
Mikael Filipe Viana de Sousa
Francisco Vítor Silva Costa
Hernane Vidal de Souza
Rafael Augusto Sóbis do Nascimento

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał zawodników Ceary S.C. żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał trzy żółte.

Jedenastka Ceary S.C. w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.