Liga brazylijska - 20. kolejka Serie A: Atletico Bragantino - Santos 1-1 (0-0)

8 listopada na Estádio Nabi Abi Chedid w Bragançy Pauliście odbył się mecz 20. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Atletico Bragantino i Santos. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

Léo Ortiz 64' (samob.)

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Santos wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Lucasa Evangelistę z Atletico Bragantino, a w 42. minucie Jeana Motę z drużyny przeciwnej.

Na drugą połowę drużyna Santos wyszła w zmienionym składzie, za Arthura Gomesa wszedł Lucas Braga. Trener Santos wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Lucasa Lourença. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Jean Mota.

Drugą połowę drużyna Santos rozpoczęła w zmienionym składzie, za Mádsona wszedł Pará. W 57. minucie kartką został ukarany Jobson, piłkarz Santos. W 60. minucie Ytalo został zastąpiony przez Thonnego Andersona.

W tej samej minucie trener Atletico Bragantino postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Morato, a murawę opuścił Tomás Cuello.

W 64. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Atletico Bragantino Léo Ortiz. Między 65. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze Atletico Bragantino: Weverson, Artur, Aderlan, na ich miejsce weszli: Luan Candido, Luis Phelipe, Weverton. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jobsona, Yefersona Sotelda zajęli: Sandry, Tailson.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Santos: Sandry'emu w 80. i Yefersonowi Soteldowi w 83. minucie.

Zespół Atletico Bragantino otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W doliczonej szóstej minucie meczu na listę strzelców wpisał się Léo Ortiz. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Luis Phelipe.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

João Paulo Silva Martins
85′ Aderlan de Lima Silva
Mádson Ferreira dos Santos46′
 90′ 64′ (samob.) Leonardo Rech Ortiz
Lucas Verissimo da Silva
Ligger Moreira Malaquias
Luan Peres Petroni
72′ Weverson Moreira da Costa
Felipe Jonatan Rocha Andrade
10′ Lucas Evangelista Santana de Oliveira
Arthur Gomes Lourenço46′
84′ Artur Victor Guimarães
Jobson Souza Santos57′ 65′
60′ Tomás Esteban Cuello
Jean Mota Oliveira de Sousa42′ 46′
Raul Lo Gonçalves
Yeferson Julio Soteldo Martínez83′ 84′
60′ Ytalo José Oliveira dos Santos
Diego Cristiano Evaristo
Jan Carlos Hurtado Anchico
Kaio Jorge Pinto Ramos
Júlio César de Sousa Santos
John Victor Maciel Furtado
72′ Luan Candido de Almeida
Wagner Leonardo Calvelo de Souza
Edimar Curitiba Fraga
Luiz Felipe Do Nascimento dos Santos
85′ Weverton Guilherme da Silva Souza
Alison Lopes Ferreira
60′ Thonny Anderson da Silva Carvalho
Lucas Lourenço Andrade46′
84′ Luis Phelipe de Souza Figueiredo
Sandry Roberto Santos Goes65′ 80′
Ricardo Ryller Ribeiro Lino Silva
Lucas Braga Ribeiro46′
60′ Andrew Erick Feitosa
Tailson Pinto Gonçalves84′
Chrigor Flores Moraes
Marcos Leonardo Santos Almeida

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zawodnicy Atletico Bragantino otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.