Liga brazylijska - 20. kolejka Serie A: AC Goianiense - Corinthians Sao Paulo 1-1 (1-0)

W spotkaniu 20. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 8 listopada, drużyna Goianiense zremisowała z Corinthians 1-1 (1-0). Mecz odbył się na Estádio Olímpico Pedro Ludovico Teixeira w Goiânii.

20. kolejka Brazylia - Serie A
2020-11-08 01:00 | Stadion: Estádio Olímpico Pedro Ludovico Teixeira | Arbiter: Jean Pierre Goncalves Lima
AC Goianiense
Corinthians Sao Paulo
1
1
Oliveira 42'
Fábio Santos 57'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć starć jedenastka Goianiense wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 11. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Brunona Méndeza z Corinthians, a w 25. minucie Oliveirę z drużyny przeciwnej.

Pod koniec pierwszej połowy piłkarze Goianiense nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Oliveira. Asystę zanotował Nicolas Vichiatto.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Corinthians: Xavierowi w 44. minucie i Rómulowi Oterowi w drugiej minucie doliczonego czasu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Goianiense.

Na drugą połowę zespół Corinthians wyszedł w zmienionym składzie, za Xaviera wszedł Gustavo Mosquito. W 55. minucie kartkę obejrzał Gilvan z drużyny gospodarzy. W 57. minucie gola wyrównującego strzelił z karnego Fábio Santos.

W 63. minucie kartkę dostał Gabriel, zawodnik gości. Kibice Corinthians nie mogli już doczekać się wprowadzenia Camachę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Gabriel. W 65. minucie za Rómula Otera wszedł Everaldo.

W 69. minucie kartkę otrzymał Natanael Pimienta z Goianiense. W 74. minucie boisko opuścili zawodnicy Goianiense: Natanael Pimienta, Wellington Rato, a na ich miejsce weszli Nicolas Vichiatto, Matheus Vargas. Po chwili trener Goianiense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Matheuzinho, a murawę opuścił Chico.

W 83. minucie Matheus Alvarenga został zmieniony przez Léo Natela, a za Ramira wszedł na boisko Éderson, co miało wzmocnić zespół Corinthians. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ze Roberta na Juninha Brandão. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Conserva Lemos Fagner
 42′ 25′ Lucas da Cruz Oliveira
Marllon Gonçalves Jerônimo Borges
55′ Gilvan Souza Correa
Carlos Gilberto do Nascimento Silva
74′ Nicolas Vichiatto da Silva
Fábio Santos Romeu  57′ (k.)
Willian Marlon Ferreira Moraes
João Vitor Xavier de Almeida44′ 46′
Gustavo Henrique Ferrareis
Ramiro Moschen Benetti90′
81′ Francisco Hyun Sol Kim
Rómulo Otero Vásquez45′ 65′
Marlon Rodrigues Freitas
Gabriel Girotto Franco63′ 64′
74′ Matheus de Vargas
Luan Guilherme de Jesús Vieira
85′ Jose Roberto Assunção de Araujo Filho
Matheus Alvarenga de Oliveira83′
Mauricio Kozlinski
Walter Leandro Capeloza Artune
74′ 69′ Natanael Batista Pimienta
Víctor Danilo Cantillo Jiménez
81′ Matheus Cotulio Bossa
Mateus da Silva Vital Assumpção
Everton Felipe de Oliveira Silva
Guilherme de Aguiar Camacho64′
74′ Wellington Soares da Silva
Éderson José dos Santos Lourenço da Silva90′
85′ José Brandão Gonçalves Júnior
Gustavo Henric da Silva46′
Hyuri Henrique de Oliveira Costa
Leonardo Natel Vieira83′
Edson Fernandes Botelho Júnior
Everaldo Silva do Nascimento65′

Sędzia przyznał trzy żółte kartki piłkarzom gości w pierwszej połowie, a w drugiej jedną. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie.

Drużyna Goianiense w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.