Liga brazylijska - 2. kolejka Serie A: Vasco da Gama - Atlético Mineiro 1-2 (0-0)

W meczu 2. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 2 maja, zespół Vasco da Gama przegrał z Atlético Mineiro 1-2 (0-0).

2. kolejka Brazylia - Serie A
2019-05-02 02:30 | Stadion: Estádio Club de Regatas Vasco da Gama | Widzów: 6745 | Arbiter: Raphael Claus
Y. Chará 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 29 starć drużyna Vasco da Gama wygrała 11 razy i zanotowała 10 porażek oraz osiem remisów.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę drużyna Atlético Mineiro wyszła w zmienionym składzie, za Luana wszedł Maicon.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Atlético Mineiro w 59. minucie spotkania, gdy Elias zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Maicon.

W 64. minucie Fellipe Bastos został zmieniony przez Andreya.

Niedługo później Maximiliano López wywołał eksplozję radości wśród kibiców Vasco da Gama, strzelając gola w 66. minucie starcia. W 71. minucie Marrony został zmieniony przez Valdívię, a za Yaga Pikachu wszedł na boisko Rossi, co miało wzmocnić zespół Vasco da Gama. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając José Welisona na Jaira oraz Geuvânio na Nathana.

Piłkarze gości odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 90. minucie wynik ustalił Yimmi Chará. W zdobyciu bramki pomógł Guga.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-2.

José Welison da Silva73′
64′ Fellipe Ramos Ignez Bastos
Elias Mendes Trindade  59′
Yan Medeiros Sasse
Ricardo de Oliveira
79′ Glaybson Yago Souza Lisboa
Yimmi Javier Chará Zamora  90′
 66′ Maximiliano Gastón López
Luan Madson Gedeão de Paiva46′
71′ Marrony da Silva Liberato Silveira
Nathan Allan de Souza81′
71′ Wanderson Ferreira de Oliveira
Vinícius Goes Barbosa de Souza
Willian Marlon Ferreira Moraes
Bruno Roberto Pereira da Silva
64′ Andrey Ramos do Nascimento
Jair Rodrigues Júnior73′
Bruno Cesar Zanaki
Alerrandro Barra Mansa Realino de Souza
Lucas Ribamar Lopes dos Santos Bibiano
Rafael Elias da Silva
79′ Rosicley Pereira da Silva
Maicon Marques Bitencourt46′
Tiago Rodrigues dos Reis

Sędzia nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.