Liga brazylijska - 2. kolejka Serie A: Fortaleza EC - CA Paranaense Kurytyba 2-1 (1-1)

W spotkaniu 2. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 2 maja, jedenastka Fortaleza wygrała z Atletico Paranaense 2-1 (1-1).

2. kolejka Brazylia - Serie A
2019-05-02 02:30 | Stadion: Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo | Widzów: 20578 | Arbiter: Marcelo de Lima Henrique
Léo Pereira 22'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna Atletico Paranaense wygrała aż trzy razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Prawie natychmiast po rozpoczęciu meczu Edinho wywołał eksplozję radości wśród kibiców Fortaleza , zdobywając bramkę w drugiej minucie pojedynku. Asystę przy golu zaliczył Marcinho.

Zawodnicy Atletico Paranaense odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 22. minucie Léo Pereira wyrównał wynik meczu. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Nikão.

W 27. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Léo Pereirę z Atletico Paranaense, a w 43. minucie Edinha z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Atletico Paranaense: Jonathanowi w 50. i Thiagowi Helenowi w 51. minucie. Trener Atletico Paranaense postanowił zagrać agresywniej. W 61. minucie zmienił pomocnika Tomása Andradego i na pole gry wprowadził napastnika Marcela Cirina. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 65. minucie Junior Santos zastąpił Osvalda. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia ukarał kartką Felipe Ararunę, piłkarza gospodarzy. Chwilę później trener Fortaleza postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Kiezę. Na boisko wszedł Wellington Paulista, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Fortaleza przyniosły efekt bramkowy. W 76. minucie wynik ustalił Wellington Paulista. Przy zdobyciu bramki pomógł Osvaldo.

W 79. minucie Marcinho został zmieniony przez Marlona, co miało wzmocnić drużynę Fortaleza. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jonathana na Braiana Romera oraz Nikão na Vitinha. W doliczonej drugiej minucie meczu arbiter wręczył kartkę Gabrielowi Diasowi z zespołu gospodarzy. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Renan Augusto Lodi dos Santos
68′ Felipe Araruna Hoffmann
Leonardo Pereira  22′ 27′
Paulo Roberto da Silva
Tomás Gustavo Andrade61′
79′ Márcio Augusto da Silva Barbosa
Wellington Aparecido Martins
90′ Gabriel Dias de Oliveira
Maycon Vinicius Ferreira da Cruz89′
65′ Jose Antonio dos Santos Junior
Bruno Guimarães Rodriguez Moura
73′ Welker Marçal de Almeida
Marco Gastón Ruben
 2′ 43′ Francisco Edson Moreira da Silva
Leonardo Cittadini
79′ Marlon Adriano Prezotti
Braian Ezequiel Romero81′
65′ Osvaldo Lourenço Filho

73′  76′ Wellington Pereira Nascimento

José Romário Silva de Souza

Sędzia ukarał żółtymi kartkami trzech zawodników Fortaleza. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Piłkarze gości otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.