Liga brazylijska - 2. kolejka Serie A: Fluminense - Palmeiras 1-1 (1-1)

13 sierpnia na Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) w Rio de Janeiro odbyło się starcie 2. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Fluminense i Palmeiras. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

2. kolejka Brazylia - Serie A
2020-08-13 02:30 | Stadion: Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) | Arbiter: Rafael Traci
Fluminense Rio de Janeiro
Palmeiras Sao Paulo
1
1
Evanilson 39'
Luiz Adriano 15'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 37 spotkań zespół Palmeiras wygrał 19 razy i zanotował 14 porażek oraz cztery remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Palmeiras otworzyli wynik. W 15. minucie na listę strzelców wpisał się Luiz Adriano. Asystę zanotował Zé Rafael.

W 16. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Freda z Fluminense, a w 29. minucie Luana z drużyny przeciwnej. W 33. minucie Fred zastąpił Marcosa Paula.

Zawodnicy gospodarzy nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy wynik ustalił Evanilson. Asystę przy golu zaliczył Marcos Paulo.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 51. minucie arbiter pokazał kartkę Gabrielowi Meninowi, piłkarzowi gości. W 60. minucie boisko opuścili piłkarze Palmeiras: Patrick de Paula, Lucas Lima, a na ich miejsce weszli Rony, Gabriel Menino.

Trener Palmeiras postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Raphaela Veigę i na pole gry wprowadził napastnika Williana. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Od 66. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Między 68. a 75. minutą, boisko opuścili piłkarze Fluminense: Yago Felipe, Nenê, Evanilson, na ich miejsce weszli: Ganso, Luiz Henrique, Wellington Silva. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Brunona Henriquego, Zé Rafala zajęli: Ramires, Gustavo Scarpa.

Matías Nicolás Viña Susperreguy
75′ Anderson Luis de Carvalho
Raphael Cavalcante Veiga60′
68′ Yago Felipe da Costa Rocha
Bruno Henrique Corsini73′
Douglas Moreira Fagundes
Gabriel Vinicius Menino51′ 60′
16′ 33′ Fred
José Rafael Vivian73′
 39′ 66′ 75′ Francisco Evanilson de Lima Barbosa
Mayke Rocha de Oliveira
68′ Paulo Henrique Chagas de Lima
Gustavo Henrique Furtado Scarpa73′ 90′
75′ 78′ Wellington Alves da Silva
. Ramires73′
33′ Marcos Paulo Costa do Nascimento
Willian Gomes de Siqueira60′
Fernando José Pacheco Rivas
Wesley Ribeiro Silva
75′ Luiz Henrique André Rosa da Silva
Gabriel Silva Vieira

Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Fluminense, a w drugiej dwie. Piłkarze gości dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną więcej.

Jedenastka Fluminense wymieniła czterech graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.