Liga brazylijska - 2. kolejka Serie A: EC Bahia - Coritiba Foot Ball Club 1-0 (1-0)

13 sierpnia na Estádio Governador Roberto Santos w Salvadorze de Bahia odbył się mecz 2. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Bahia i Coritiba FBC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Bahia 1-0.

2. kolejka Brazylia - Serie A
2020-08-13 01:30 | Stadion: Estádio Governador Roberto Santos | Arbiter: Flavio Rodrigues De Souza
EC Bahia
Coritiba Foot Ball Club
1
0
Rodriguinho 40'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 19 razy. Zespół Coritiba FBC wygrał aż pięć razy, zremisował 14, nie przegrywając żadnego spotkania.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Sassie, zawodnikowi gości.

Tuż przed końcem pierwszej połowy jedynego gola z karnego strzelił Rodriguinho dla zespołu Bahia. Bramka padła w tej samej minucie. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Coritiba FBC: Matheusowi Galdezaniemu w 41. minucie i Rodolfowi Filemonowi w drugiej minucie doliczonego czasu.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Bahia.

Na drugą połowę jedenastka Coritiba FBC wyszła w zmienionym składzie, za Natanaela wszedł Jonathan Lemos. W 63. minucie Rossi zastąpił Saldanhę.

W 68. minucie sędzia przyznał kartkę Nathanowi Silvie z drużyny gości. Po chwili trener Bahia postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Daniela. Na boisko wszedł Marco Antonio, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Między 78. a 80. minutą, boisko opuścili zawodnicy Bahia: Juninho Capixaba, Rodriguinho, na ich miejsce weszli: Zeca, Alesson. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Matheusa Galdezaniego, Sassy zajęli: Luizinho, Nathan.

Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania arbiter ukarał kartką Yana Sassego, piłkarza Coritiba FBC. W drugiej połowie nie padły bramki.

José Sabino Chagas Monteiro
79′ Luis Antonio da Rocha Junior
Nathanael Ananias da Silva68′ 70′
José Carlos Ferreira Junior
William Matheus da Silva
Ernando Rodrigues Lopes
Rodolfo Filemon de Oliveira da Silva45′
 40′ (k.) 80′ Rodrigo Eduardo Costa Marinho
Natanael Moreira Milouski46′
Ronaldo da Silva Souza
Ruy Franco de Almeida Junior64′
Flavio Medeiros da Silva
Matheus Galdezani41′ 78′
75′ Daniel Sampaio Simões
Luiz Ricardo Alves38′ 78′
José Elber Pimentel da Silva
Igor Jesus Maciel da Cruz
63′ Rosicley Pereira da Silva
Robson dos Santos Fernandes
Mateus Eduardo Claus
Alex Roberto Santana Rafael
79′ Jose Carlos Cracco Neto
Renê dos Santos Júnior70′
80′ Alesson dos Santos Batista
Yan Medeiros Sasse64′ 87′
Elton Junior Melo Ataíde
Henrique Vermudt
75′ Marco Antonio Rosa Furtado Junior
Wanderley dos Santos Monteiro Júnior
63′ Matheus Bonifacio Saldanha Marinho
Nathan Uiliam Fogaça78′
José Fernando Viana de Santana

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał zawodników Bahia żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał pięć żółtych.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast jedenastka Coritiba FBC w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.