Liga brazylijska - 2. kolejka Serie A: CS Alagoano - Palmeiras Sao Paulo 1-1 (0-1)

1 maja w Maceió odbył się pojedynek 2. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Alagoano i Palmeiras. Mecz zakończył się remisem 1-1.

2. kolejka Brazylia - Serie A
2019-05-01 21:00 | Stadion: Estádio Rei Pelé | Widzów: 15735 | Arbiter: Caio Max Augusto Vieira
CS Alagoano
Palmeiras Sao Paulo
1
1
Matheus Sávio 63'
Raphael Veiga 9'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie bramkę zdobył Raphael Veiga. Przy zdobyciu bramki pomagał Hyoran.

W 25. minucie Cristian Maidana zastąpił Matheusa Sávia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Palmeiras.

Po godzinie gry w zespole Palmeiras doszło do zmiany. Carlos Eduardo wszedł za Raphaela Veigę.

Zawodnicy gospodarzy w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 63. minucie wynik ustalił Matheus Sávio.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Alagoano doszło do zmiany. Dawhan wszedł za Brunona Ramiresa. Trener Palmeiras postanowił zagrać agresywniej. W 78. minucie zmienił pomocnika Hyorana i na pole gry wprowadził napastnika Felipe Piresa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 82. minucie Moisés został zmieniony przez Matheusa Fernandesa, co miało wzmocnić jedenastkę Palmeiras. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Naldę na Leandra Souzę.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Eduardo Luis Abonizio Souza
83′ Marinaldo dos Santos Oliveira
Hyoran Kaue Dalmoro78′
25′ Cristian Oscar Maidana
Thiago dos Santos
67′ Bruno Edgar Silva Almeida
Diogo Barbosa Mendanha
83′ Leandro Rosa de Souza
José Carlos Ferreira Junior
Robson Azevedo da Silva
Fabiano Leismann
67′ Dawhan Fran Urano Da Purificação Oliveira
Carlos Eduardo Ferreira de Souza62′
25′  63′ Matheus Goncalve Sávio
Arthur Mendonça Cabral

Felipe Augusto Rodrigues Pires78′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Arbiter nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.