Liga brazylijska - 2. kolejka Serie A: Cruzeiro EC - Ceará SC 1-0 (0-0)

2 maja w Belo Horizonte odbył się mecz 2. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Cruzeiro i Ceary S.C. Starcie zakończyło się zwycięstwem Cruzeiro 1-0.

2. kolejka Brazylia - Serie A
2019-05-02 00:15 | Stadion: Estádio Governador Magalhães Pinto | Widzów: 22677 | Arbiter: Wagner Reway
Cruzeiro Belo Horizonte
Ceará SC
1
0
Thiago Neves 50'

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w meczu dostał Lucas Romero z zespołu gospodarzy. Była to 18. minuta pojedynku.

W 19. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała jedenastka gości. W 23. minucie za Marquinhosa Gabriela wszedł David. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W 50. minucie Thiago Neves dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Trzeba było trochę poczekać, aby trener Ceary S.C. postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Ricardinha. Na boisko wszedł Fernando Sobral, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Między 76. a 83. minutą, boisko opuścili piłkarze Cruzeiro: Alejandro Cabral, Thiago Neves, na ich miejsce weszli: Lucas Silva, Jádson. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Chica, Ricarda Buena zajęli: Bergson, Roger.

Tiago dos Santos Alves
76′ Alejandro Ariel Cabral
Ricardo Dias Acosta72′
23′ Marcos Gabriel do Nascimento
Auremir Evangelista dos Santos
 50′ 79′ Thiago Neves Augusto
Fábio Gonçalves
18′ Lucas Daniel Romero
Edimo Ferreira Campos
79′ Jádson Alves dos Santos
Fernando Pereira do Nascimento72′
Rafael da Silva Francisco
Mateus Gonçalves Martins
76′ Lucas Silva Borges
Roger Rodrigues da Silva83′
Luiz Ricardo Alves
Bergson Gustavo Silveira da Silva78′
23′ David Correa da Fonseca

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Cruzeiro pokazał jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.