Liga brazylijska - 2. kolejka Serie A: Corinthians Sao Paulo - Chapecoense AF 1-0 (0-0)

W meczu 2. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 1 maja, drużyna Corinthians wygrała z Chapecoense 1-0 (0-0).

2. kolejka Brazylia - Serie A
2019-05-01 21:00 | Stadion: Neo Química Arena | Widzów: 30442 | Arbiter: Ricardo Marques Ribeiro
Corinthians Sao Paulo
Chapecoense AF
1
0
Carlos Augusto 55'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Zespół Corinthians wygrał aż osiem razy, zremisował cztery, a przegrał tylko dwa.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Manoelowi z drużyny gospodarzy. Była to 42. minuta starcia.

Drugą połowę zespół Corinthians rozpoczął w zmienionym składzie, za Ramira wszedł Silva Vagner.

Jedyną bramkę meczu zdobył Carlos Augusto dla drużyny Corinthians. Bramka padła w tej samej minucie. Po godzinie gry kartkę dostał Silva Vagner z Corinthians.

W następstwie utraty bramki trener Chapecoense postanowił zagrać agresywniej. W 61. minucie zmienił obrońcę Tharlisa i na pole gry wprowadził napastnika Aylona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Alan Ruschel zastąpił Renata. W 68. minucie Pedrinho został zmieniony przez Jandersona, a za Claysona wszedł na boisko Mateus Vital, co miało wzmocnić drużynę Corinthians. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Eduarda na Perottiego.

W 78. minucie kartką został ukarany Aylon, piłkarz gości.

Wellington Pereira Rodrigues
42′ Manoel Messias Silva Carvalho
Alan Luciano Ruschel61′
 55′ Carlos Augusto Zopalato Neves
Carlos Eduardo Santos Oliveira83′
Ralf de Souza Teles
Tharlis Sartori61′
68′ Pedro Victor Delmino da Silva
Douglas Silva Bacelar
46′ Ramiro Moschen Benetti
Gustavo Campanharo
Júnior Nazareno Sornoza Moreira
Márcio Rodrigues Araújo
Mauro Boselli
Everaldo Stum
83′ Clayson Henrique da Silva Vieira
William José de Souza
83′ Mateus da Silva Vital Assumpção
Lourency do Nascimento Rodrigues
68′ Janderson Santos de Souza
Pedro Henrique Perotti83′
46′ 60′ Silva De Souza Vagner Love
Aylon Darwin Tavella61′ 78′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia wręczył dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Chapecoense przyznał jedną.