Liga brazylijska - 2. kolejka Serie A: Ceará SC - Gremio Porto Alegre 1-1 (1-0)

W starciu 2. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 13 sierpnia, zespół Ceary S.C. zremisował z Gremio 1-1 (1-0). Mecz odbył się na Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo w Fortaleza.

2. kolejka Brazylia - Serie A
2020-08-13 02:30 | Stadion: Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo | Arbiter: Dewson Fernando Freitas da Silva
Ceará SC
Gremio Porto Alegre
1
1
Cleber 44'
Thaciano 71'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 pojedynków drużyna Ceary S.C. wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Trzeba było trochę poczekać, aby Cleber wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ceary S.C., strzelając gola w 44. minucie starcia. Asystę zanotował Leandro Carvalho.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Ceary S.C..

W 64. minucie kartką został ukarany Fernando Prass, zawodnik gospodarzy.

Bramkarz Ceary S.C. wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w spotkaniu aż siedem razy, ale nie zachował czystego konta. W 71. minucie na listę strzelców wpisał się Thaciano. Przy zdobyciu bramki asystował Pepê.

Między 72. a 73. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Ceary S.C. i jedną drużynie przeciwnej. Trener Gremio postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Lucasa Silvę i na pole gry wprowadził napastnika Thiaga Nevesa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W tej samej minucie trener Ceary S.C. postanowił wzmocnić linię napadu i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Leandra Carvalha. Na boisko wszedł Vitor Jacaré, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 82. minucie za Isaquego wszedł Patrick. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Ceará SC
64′ Fernando Büttenbender Prass
Paulo Victor de Mileo Vidotti
Alyson Vinicius Almeida Neves
David Braz de Oliveira Filho
72′ Luiz Otávio Anacleto Leandro
Bruno Cortês Barbosa
86′ Samuel Xavier Brito
Luis Manuel Orejuela García
Gabriel Santos Cordeiro Lacerda
Antônio Josenildo Rodrigues de Oliveira
82′ Willian Oliveira dos Santos
Alisson Euler de Freitas Castro
Fernando Pereira do Nascimento
Thaciano Mickael da Silva  71′ 88′
Charles Rigon Matos
Darlan Pereira Mendes
 44′ 86′ Cleber Bomfim de Jesus
Lucas Silva Borges73′ 73′
72′ 73′ Leandro Carvalho da Silva
Isaque Elias Brito82′
86′ Mateus Gonçalves Martins
Eduardo Gabriel Aquino Cossa
Diogo José Gonçalves da Silva
. Julio Cesar
86′ Carlos Eduardo Santos Oliveira
Brenno Oliveira Fraga Costa
Ricardo Dias Acosta
Ruan Tressoldi Netto88′
Wescley Gomes dos Santos
Rildo Gonçalves de Amorim Filho
82′ Fábio Gonçalves
Thiago Neves Augusto73′
73′ Francisco Vítor Silva Costa

86′ Bergson Gustavo Silveira da Silva

86′ Rafael Augusto Sóbis do Nascimento

Drużyna Ceary S.C. zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Piłkarze Ceary S.C. dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka Ceary S.C. w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.