Liga brazylijska - 2. kolejka Serie A: CA Paranaense Kurytyba - Goiás EC 2-1 (1-1)

W pojedynku 2. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 13 sierpnia, drużyna Atletico Paranaense wygrała z Goias EC 2-1 (1-1). Spotkanie odbyło się na Arena da Baixada w Kurytybie.

Daniel Bessa 45'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 30 starć jedenastka Atletico Paranaense wygrała 13 razy i zanotowała 12 porażek oraz pięć remisów.

Jedenastka Goias EC od początku meczu skupiła się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. W 21. minucie kartką został ukarany Daniel Bessa, zawodnik Goias EC.

W 23. minucie w zespole Atletico Paranaense doszło do zmiany. Léo Cittadini wszedł za Fernanda Canesina.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atletico Paranaense w 32. minucie spotkania, gdy Vitinho zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Lucas Halter.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Atletico Paranaense: Jonathanowi w 42. minucie i Thiagowi Helenowi w 12. minucie doliczonego czasu.

Zawodnicy gości nie poddali się i także strzelili jednego gola jeszcze w pierwszej połowie. Minutę później na listę strzelców wpisał się Daniel Bessa.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Drugą połowę zespół Goias EC rozpoczął w zmienionym składzie, za Yaga, Thalles'a weszli Juan Pintado, Douglas Baggio. W 59. minucie sędzia pokazał kartkę Lucasowi Halterowi z drużyny gospodarzy.

W 67. minucie Vinicius Alessandro został zmieniony przez Carlosa Eduarda.

Piłkarze Atletico Paranaense w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 76. minucie wynik ustalił Carlos Eduardo. Asystę przy golu zanotował Vitinho.

Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku w zespole Goias EC doszło do zmiany. Ignacio Jara wszedł za Daniela Bessę. W następstwie utraty gola trener Goias EC postanowił zagrać agresywniej. W 84. minucie zmienił obrońcę Luiza Gustava i na pole gry wprowadził napastnika Miguela Ferreirę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 87. minucie w zespole Goias EC doszło do zmiany. Zeca wszedł za Viniciusa.

W samej końcówce starcia arbiter przyznał kartkę Rafaelowi Vazowi z Goias EC. Chwilę później trener Atletico Paranaense postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 90. minucie zastąpił zmęczonego Marquinhosa Gabriela. Na boisko wszedł Richard, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W doliczonej pierwszej minucie spotkania w drużynie Atletico Paranaense doszło do zmiany. Geuvânio wszedł za Vitinha.

Minutę później kartkę dostał Victor Andrade, zawodnik gości. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Heron Crespo da Silva
59′ Lucas Halter
Fábio Pizarro Sanches
45′ Thiago Heleno Henrique Ferreira
Breno Washington Rodrigues da Silva
42′ . Jonathan
Luiz Gustavo Tavares Condé84′
Maycon Vinicius Ferreira da Cruz
Rafael Vaz dos Santos89′
Wellington Aparecido Martins
Thalles Gabriel Morais dos Reis46′
23′ Fernando Canesin Matos
Daniel Sartori Bessa  45′ (k.) 21′ 81′
90′ Marcos Gabriel do Nascimento
Yago da Silva Rocha46′
67′ Vinicius Alessandro Mingotti
Victor Andrade Santos90′
 32′ 90′ Vitor Hugo Naum dos Santos
Jose Joaquim de Carvalho87′
90′ Richard Cândido Coelho
Ignacio Andrés Jara Vargas81′
23′ Leonardo Cittadini
Juan de Dios Pintado Leines46′
Bruno da Silva Costa Leite
Henrique Lordelo Souza de Oliveira
Luis Oscar Gonzalez
Douglas Baggio de Oliveira Costa46′
67′  76′ Carlos Eduardo Ferreira de Souza
Márcio Antônio de Sousa Júnior
Pedro Gabriel Pereira Lopes
Miguel Ferreira Damasceno84′
90′ Geuvânio Santos Silva

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność zespołu Atletico Paranaense, który potrzebował tylko czterech celnych strzałów, żeby dwa razy pokonać bramkarza rywali.

Arbiter w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Atletico Paranaense, natomiast w drugiej jedną. Zawodnicy gości obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną więcej.

Jedenastka gospodarzy dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna Goias EC w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.