Liga brazylijska - 2. kolejka Serie A: Avai Florianópolis - Gremio 1-1 (0-1)

2 maja odbył się mecz 2. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Avai Florianópolis i Gremio. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

2. kolejka Brazylia - Serie A
2019-05-02 00:15 | Stadion: Estádio Aderbal Ramos da Silva | Widzów: 12181 | Arbiter: Wagner do Nascimento Magalhaes
Avai FC Florianópolis
Gremio Porto Alegre
1
1
Michel 85' (samob.)
Rômulo 45'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 starć jedenastka Avai Florianópolis wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo aż 10 razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Między 30. a 37. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Avai Florianópolis i jedną drużynie przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Rômulo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Gremio, zdobywając bramkę w 45. minucie spotkania. Bramka padła po podaniu Waltera Montoi.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Gremio.

Drugą połowę jedenastka Avai Florianópolis rozpoczęła w zmienionym składzie, za Matheusa Barbosę wszedł André Moritz. W 64. minucie Felipe Vizeu został zmieniony przez Evertona.

W 65. minucie Luan został zmieniony przez Thaciana, a za Diego Tardellego wszedł na boisko André, co miało wzmocnić zespół Gremio. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Eduarda Kundego na Luanzinha oraz Feliciana Brizuelę na Jonesa Cariocę. W 66. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Léo Gomesa z Gremio, a w 69. minucie Marquinhosa Silvę z drużyny przeciwnej.

W 85. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Gremio Michel. W 87. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Betão z Avai Florianópolis, a w trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku Pedro Geromla z drużyny przeciwnej.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Paulo Victor de Mileo Vidotti
87′ Ebert Willian Amancio
Luis Antonio da Rocha Junior
46′ Matheus Barbosa Teixeira
Pedro Tonon Geromel90′
37′ Alex da Silva
Leonardo Gomes da Conceição Silva66′
69′ Marcos Roberto da Silva Barbosa
Rômulo Borges Monteiro  45′ 36′
30′ 74′ Eduardo Kunde
Felipe dos Reis Pereira Vizeu do Carmo64′
76′ Feliciano Brizuela Baez
Sousa Soares Everton64′
74′ Luan Martins Pereira
André Felipe Ribeiro de Souza71′
46′ André Francisco Moritz
Mário Sérgio Santos Costa
Jonny Ferney Mosquera Mena

76′ Jones da Silva Lopes

João Paulo Ferreira Lourenço

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.