Liga brazylijska - 19. kolejka Serie A: Fortaleza EC - Fluminense Rio de Janeiro 0-1 (0-0)

W spotkaniu 19. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 1 listopada, drużyna Fortaleza przegrała z Fluminense 0-1 (0-0). Pojedynek odbył się na Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo.

19. kolejka Brazylia - Serie A
2020-11-01 01:00 | Stadion: Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo | Arbiter: Marielson Alves Silva
Fortaleza EC
Fluminense Rio de Janeiro
0
1
Wellington Silva 75'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem starć zespół Fluminense wygrał trzy razy i tyle samo razy przegrywał. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut drużyna Fluminense zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Fortaleza była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Yuri Cesar z drużyny gospodarzy. Była to 39. minuta starcia.

Drugą połowę zespół Fortaleza rozpoczął w zmienionym składzie, za Ronalda wszedł Tinga. W 55. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Roger Carvalho osłabiając tym samym drużynę gospodarzy.

W 58. minucie za Romarinha wszedł Marlon. W 62. minucie żółtą kartką został ukarany Igor Julião, piłkarz gości. Trener Fluminense postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Caia Paulistę i na pole gry wprowadził napastnika Wellingtona Silvę, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

W 71. minucie Yuri Cesar został zmieniony przez Osvalda, co miało wzmocnić zespół Fortaleza. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Michela Araúję na Marcosa Paula oraz Felippe Cardosę na Luccę.

Jedyną bramkę meczu zdobył Wellington Silva dla drużyny Fluminense. Bramka padła w tej samej minucie. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Chwilę później trener Fortaleza postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Mariano Vásquez, a murawę opuścił Felipe. W tej samej minucie David został zmieniony przez Bergsona, co miało wzmocnić zespół Fortaleza. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Húdsona na Yuriego w 90. minucie. Na 10 minut przed zakończeniem meczu arbiter przyznał żółtą kartkę Marlonowi z Fortaleza.

Marcílio Florêncio Mota Filho
55′ Roger De Carvalho
Luccas Claro dos Santos
Carlos Emiliano Pereira
Danilo Carvalho Barcelos
78′ Luis Antonio Ferreira Rodrigues
Caio Fernando de Oliveira65′
58′ José Romário Silva de Souza
Húdson Rodrigues dos Santos90′
46′ Ronald dos Santos Lopes
Michel Daryl Araújo Villar72′
39′ 71′ Yuri Cesar Santos de Oliveira Silva
Yago Felipe da Costa Rocha
Paulo Roberto Valoura Junior
Paulo Henrique Chagas de Lima
78′ David Correa da Fonseca
Wanderson Felippe Cardoso dos Santos72′
Max Walef Araújo da Silva
Marcos Felipe de Freitas Monteiro
46′ Guilherme de Jesus da Silva
Egídio de Araújo Pereira Júnior
João Paulo Silveira dos Santos
Matheus Ferraz Pereira
Luiz Henrique Araujo Silva
Rodrigo Júnior Paula Silva
58′ 80′ Marlon Adriano Prezotti
Lucas Felipe Calegari
Wanderley Sousa de Jesus
Yuri Oliveira Lima90′
78′ Mariano Vásquez
Miguel Silveira dos Santos
Ederson Alves Ribeiro Silva
André Trindade da Costa Neto
71′ Osvaldo Lourenço Filho
Wellington Alves da Silva65′  75′
Wellington Pereira Nascimento
Lucca Borges De Brito72′
78′ Bergson Gustavo Silveira da Silva
Marcos Paulo Costa do Nascimento72′
Igor Torres da Silva
Luiz Henrique André Rosa da Silva

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Fortaleza obejrzeli w meczu dwie żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół Fluminense w drugiej połowie wymienił czterech graczy.