Liga brazylijska - 19. kolejka Serie A: Corinthians - Porto Alegre 1-0 (1-0)

31 października na Neo Química Arena w São Paulo odbył się mecz 19. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Corinthians i Porto Alegre. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Corinthians 1-0.

19. kolejka Brazylia - Serie A
2020-10-31 23:00 | Stadion: Neo Química Arena | Arbiter: Paulo Roberto Alves Júnior
Corinthians Sao Paulo
Internacional Porto Alegre
1
0
Matheus Davó 33'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 35 starć drużyna Corinthians wygrała 14 razy i zanotowała 10 porażek oraz 11 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Po kwadransie gry sędzia pokazał żółtą kartkę Ramirowi z Corinthians.

Jedyną bramkę meczu dla Corinthians zdobył Matheus Alvarenga w 33. minucie. Asystę zanotował Juan Cazares.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry arbiter ukarał żółtą kartką Gila, piłkarza Corinthians. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Corinthians.

W 56. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Rómulowi Oterowi z zespołu gospodarzy. W 64. minucie Marcos Guilherme zastąpił Andrésa D'Alessandra.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę dostał Víctor Cuesta, zawodnik gości. Kibice Corinthians nie mogli już doczekać się wprowadzenia Léo Natela. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Matheus Alvarenga. W 68. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Leandra Fernándeza z Porto Alegre, a w 73. minucie Juana Cazaresa z drużyny przeciwnej.

Między 73. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy Corinthians: Juan Cazares, Éderson, Ramiro, na ich miejsce weszli: Luan, Camacho, Gabriel. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Uendla, Heitora zajęli: Johnny, Nonato. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Porto Alegre doszło do zmiany. Yuri Alberto wszedł za José Gabriela. Cztery minuty później arbiter pokazał żółtą kartkę Edenílsonowi, piłkarzowi Porto Alegre.

W doliczonej 10. minucie starcia za czerwoną kartkę zszedł z boiska Thiago Galhardo osłabiając tym samym zespół Porto Alegre. W drugiej połowie nie padły gole.

Víctor Leandro Cuesta66′
45′ Carlos Gilberto do Nascimento Silva
José Gabriel dos Santos Silva90′
Fábio Santos Romeu
Uendel Pereira Gonçalves80′
João Vitor Xavier de Almeida
Edenílson Andrade dos Santos90′
17′ 88′ Ramiro Moschen Benetti
Marcos Guilherme de Almeida Santos Matos64′
56′ Rómulo Otero Vásquez
Patrick Bezerra do Nascimento
88′ Éderson José dos Santos Lourenço da Silva
Rodrigo Oliveira Lindoso
73′ 73′ Juan Ramón Cazares Sevillano
Abel Mathías Hernández Platero
 33′ 67′ Matheus Alvarenga de Oliveira
Andrés Nicolás D'Alessandro64′
88′ Guilherme de Aguiar Camacho
João Lucas de Souza Cardoso80′
88′ Gabriel Girotto Franco
Rodrigo Dourado Cunha
73′ Luan Guilherme de Jesús Vieira
Damián Marcelo Musto
Gustavo Henric da Silva
Gustavo Nonato Santana80′
67′ Leonardo Natel Vieira
Leandro Miguel Fernández68′
Everaldo Silva do Nascimento
Yuri Alberto Monteiro da Silva90′

Przewaga drużyny Porto Alegre w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli.

Obie drużyny wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.