Liga brazylijska - 18. kolejka Serie A: EC Bahia - Fortaleza EC 2-1 (1-0)

11 listopada na Arena Fonte Nova w Salvadorze odbył się pojedynek 18. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Bahia i Fortaleza. Starcie zakończyło się zwycięstwem Bahia 2-1.

18. kolejka Brazylia - Serie A
2020-11-11 22:45 | Stadion: Arena Fonte Nova | Arbiter: Wagner do Nascimento Magalhaes
Bergson 65'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W pierwszych minutach meczu arbiter pokazał kartkę Juninhowi Capixabie z drużyny gospodarzy.

W 22. minucie Roger Carvalho został zastąpiony przez Carlinhosa.

W tym czasie to piłkarze Bahia otworzyli wynik. W 24. minucie Juninho dał prowadzenie swojemu zespołowi. Asystę zanotował Juninho Capixaba.

W 40. minucie kartkę dostał Paulão, zawodnik gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Bahia.

W pierwszych minutach drugiej połowy kartkę dostał Ronaldo z Bahia.

Zespół Bahia długo cieszył się prowadzeniem. Trwało to aż 41 minut, jednak jedenastka gości doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Bergson. Asystę przy bramce zaliczył Osvaldo.

W 71. minucie sędzia pokazał kartkę Felipe, piłkarzowi Fortaleza.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Bahia w 71. minucie spotkania, gdy Gilberto strzelił z karnego drugiego gola. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Bahia doszło do zmiany. Elton wszedł za Nina Paraíbę.

Kibice Bahia nie mogli już doczekać się wprowadzenia Claysona. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Elber. Chwilę później trener Fortaleza postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Yuri Cesar, a murawę opuścił Osvaldo. W 84. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Andersona Martinsa z Bahia, a w 89. minucie Derleya z drużyny przeciwnej.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Felipe Alves Raymundo
73′ Severino do Ramo Clementino da Silva
Gabriel Dias de Oliveira
Lucas Silva Fonseca
Paulo Marcos de Jesus Ribeiro40′
 24′ José Carlos Ferreira Junior
Roger De Carvalho22′
4′ Luis Antonio da Rocha Junior
Bruno Ferreira Melo
84′ Edson Fernando da Silva Gomes
José Romário Silva de Souza84′
Jefferson Gabriel Nascimento Brito
Paulo Roberto Valoura Junior
73′ José Elber Pimentel da Silva
Luis Antonio Ferreira Rodrigues71′ 84′
50′ Ronaldo da Silva Souza
Osvaldo Lourenço Filho77′
73′ Daniel Sampaio Simões
Bergson Gustavo Silveira da Silva  65′
 71′ (k.) 77′ Gilberto Oliveira Souza Junior
Carlos Emiliano Pereira22′
84′ 84′ Anderson Vieira Martins
Luiz Henrique Araujo Silva
73′ Rodrigo Eduardo Costa Marinho
Ronald dos Santos Lopes84′
Ramon Rodrigo de Carvalho
Marlon Adriano Prezotti
Alesson dos Santos Batista
Yuri Cesar Santos de Oliveira Silva77′
73′ Elton Junior Melo Ataíde
Wanderley Sousa de Jesus89′
Marco Antonio Rosa Furtado Junior
Mariano Vásquez
73′ Clayson Henrique da Silva Vieira
Ederson Alves Ribeiro Silva
Rosicley Pereira da Silva
Wellington Pereira Nascimento77′
77′ Matheus Bonifacio Saldanha Marinho
Igor Torres da Silva

Przewaga drużyny Fortaleza w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia ukarał żółtymi kartkami trzech piłkarzy Bahia. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Zawodnicy gości obejrzeli jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.