Liga brazylijska - 18. kolejka Serie A: CR Vasco da Gama - Corinthians Sao Paulo 1-2 (0-1)

W spotkaniu 18. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 22 października, zespół Vasco da Gama przegrał z Corinthians 1-2 (0-1). Pojedynek odbył się na Estádio Club de Regatas Vasco da Gama w Rio de Janeiro.

18. kolejka Brazylia - Serie A
2020-10-22 02:30 | Stadion: Estádio Club de Regatas Vasco da Gama | Arbiter: Caio Max Augusto Vieira
Everaldo 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 31 razy. Jedenastka Corinthians wygrała aż 14 razy, zremisowała 11, a przegrała tylko sześć.

Już w pierwszych minutach drużyna Vasco da Gama próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Corinthians w 23. minucie spotkania, gdy Gustavo Mantuan zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zanotował Juan Cazares.

W 26. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Leandra Castána z Vasco da Gama, a w 45. minucie Édersona z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Corinthians.

W 53. minucie Andrey został zmieniony przez Leonarda Gila. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Víctor Cantillo z Corinthians. Była to 59. minuta starcia.

W 69. minucie w jedenastce Vasco da Gama doszło do zmiany. Lucas Santos wszedł za Marcosa Júniora. W następstwie utraty gola trener Corinthians postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił pomocnika Gustava Mantuana i na pole gry wprowadził napastnika Everalda, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Bramkarz Corinthians wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w meczu aż osiem razy, ale nie zachował czystego konta. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Ribamar. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Talles Magno.

A trener Vasco da Gama wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Guilherme Paredego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Ribamar. W 79. minucie Vinícius Paiva został zmieniony przez Brunona Gomesa, co miało wzmocnić drużynę Vasco da Gama. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Juana Cazaresa na Luana.

Niedługo później Everaldo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Corinthians, zdobywając kolejną bramkę w 90. minucie pojedynku. Przy zdobyciu bramki pomagał Camacho.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Marllon Gonçalves Jerônimo Borges
26′ Leandro Castán da Silva
Carlos Gilberto do Nascimento Silva
Henrique Silva Milagres
Fábio Santos Romeu
53′ Andrey Ramos do Nascimento
Éderson José dos Santos Lourenço da Silva45′ 78′
79′ Vinícius dos Santos de Oliveira Paiva
Ramiro Moschen Benetti77′
Talles Magno Bacelar Martins
Juan Ramón Cazares Sevillano81′
69′ Marcos Antônio Candido Ferreira Júnior
Mateus da Silva Vital Assumpção
Carlos Vinícius Santos de Jesus
João Vitor Xavier de Almeida
 72′ 79′ Lucas Ribamar Lopes dos Santos Bibiano
Míchel Macedo Rocha Machado
53′ Leonardo Roque Gil
Víctor Danilo Cantillo Jiménez59′
79′ Bruno Gomes da Silva Clevelário
Guilherme de Aguiar Camacho77′
Fellipe Ramos Ignez Bastos
Gabriel Girotto Franco
69′ Lucas Santos da Silva
Roni Medeiros de Moura
Glaybson Yago Souza Lisboa
Mauro Boselli
Ygor de Oliveira Ferreira
Luan Guilherme de Jesús Vieira81′
79′ Guilherme Parede Pinheiro
Gustavo Henric da Silva78′
Tiago Rodrigues dos Reis
Everaldo Silva do Nascimento72′  90′

Przewaga jedenastki Vasco da Gama w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Piłkarze Vasco da Gama obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Obie drużyny dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.