Liga brazylijska - 18. kolejka Serie A: Ceará SC - Coritiba Foot Ball Club 2-1 (1-1)

25 października na Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo w Fortaleza odbył się mecz 18. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Ceary S.C. i Coritiba FBC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Ceary S.C. 2-1.

18. kolejka Brazylia - Serie A
2020-10-25 00:00 | Stadion: Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo | Arbiter: Felipe Fernandes de Lima
Rodrigo Muniz 2'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Coritiba FBC w drugiej minucie spotkania, gdy Rodrigo Muniz strzelił pierwszego gola.

Zespół Coritiba FBC krótko cieszył się prowadzeniem. Trwało to tylko sześć minut, ponieważ drużyna gospodarzy doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Vinícius Goes. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Leonardo Chú.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Pedro z Ceary S.C. Była to 29. minuta pojedynku. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę jedenastka Ceary S.C. wyszła w zmienionym składzie, za Pedro wszedł Fabinho. Także w jedenastce Coritiba FBC w czasie przerwy zaszły zmiany, za Yan Sasse wszedł Nathan.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Ceary S.C. przyniosły efekt bramkowy. W 52. minucie wynik ustalił Eduardo.

W 61. minucie za Rodriga Muniza wszedł Ricardo Oliveira. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Charles, piłkarz Ceary S.C.. W tej samej minucie trener Ceary S.C. postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Clebera. Na boisko wszedł Saulo Mineiro, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 75. minucie Robson Fernandes został zmieniony przez Ezequiela Ceruttiego, a za Matheusa Buena wszedł na boisko Ramón Martínez, co miało wzmocnić jedenastkę Coritiba FBC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fernanda Sobrala na Limę oraz Leonarda Chú na Kelvyna. Trener Coritiba FBC postanowił zagrać agresywniej. W 79. minucie zmienił pomocnika Matheusa Galdezaniego i na pole gry wprowadził napastnika Gabriela. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 86. minucie w drużynie Ceary S.C. doszło do zmiany. Wescley wszedł za Viníciusa Goesa.

W 89. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Robsona Fernandesa z Coritiba FBC, a w drugiej minucie doliczonego czasu meczu Alysona z drużyny przeciwnej. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Wilson Rodrigues de Moura Júnior
 52′ Carlos Eduardo Santos Oliveira
Matheus de Sales Cabral
Luiz Otávio Anacleto Leandro
Nathanael Ananias da Silva
Eduardo Schroeder Brock
José Sabino Chagas Monteiro
90′ Alyson Vinicius Almeida Neves
William Matheus da Silva
29′ 46′ Pedro Henrique Naressi Machado
Matheus Galdezani79′
77′ Fernando Pereira do Nascimento
Yan Medeiros Sasse46′
77′ Leonardo Alves Chú Franco
Robson dos Santos Fernandes89′ 75′
65′ Charles Rigon Matos
Matheus Bueno Batista79′
 8′ 86′ Vinícius Goes Barbosa de Souza
Giovanni Augusto Oliveira Cardoso
65′ Cleber Bomfim de Jesus
Ramón Martínez López79′
86′ Wescley Gomes dos Santos
Neilton Meira Mestzk
46′ Fábio Gonçalves
Martín Nicolás Sarrafiore
77′ Vinícius Moreira de Lima
Henrique Vermudt
77′ Kelvyn Ramos da Fonseca
Ezequiel Osvaldo Cerutti75′
Leandro Carvalho da Silva
Ricardo de Oliveira61′
Mateus Gonçalves Martins
Pablo Thiago Ferreira Thomaz
65′ Saulo Rodrigues da Silva
Nathan Uiliam Fogaça46′
Rafael Augusto Sóbis do Nascimento
Gabriel Santana Pinto79′

Przewaga zespołu Coritiba FBC w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter przyznał trzy żółte kartki zawodnikom Ceary S.C., a piłkarzom gości pokazał jedną.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.