Reklama

Reklama

Liga brazylijska - 18. kolejka Serie A: CA Mineiro Belo Horizonte - SC do Recife 0-0

25 października na Estádio Governador Magalhães Pinto w Belo Horizonte odbyło się starcie 18. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Atlético Mineiro i Sport Recife. Mecz zakończył się remisem 0-0.

25 października  na Estádio Governador Magalhães Pinto w Belo Horizonte odbyło się starcie  18. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Atlético Mineiro  i Sport Recife. Mecz zakończył się remisem 0-0.

Było to spotkanie drużyn ze szczytu tabeli. Zapowiadał się ciekawy mecz, gdyż grały ze sobą trzecia i 11. jedenastka Serie A.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 22 razy. Zespół Atlético Mineiro wygrał aż 11 razy, zremisował pięć, a przegrał tylko sześć.

Taktyka trenera zespołu Sport Recife już od samego początku meczu była przejrzysta. Nie trzeba było być ekspertem, żeby zobaczyć, że skupił się on głównie na zamurowaniu dostępu do swojej bramki. Przeciwnicy długo nie mieli pomysłu na to, jak oszukać obrońców zespołu Sport Recife. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Reklama

W 64. minucie za Raula Pratę wszedł Junior Tavares. W tej samej minucie w drużynie Sport Recife doszło do zmiany. Ronaldo wszedł za Márcia Araúję.

Chwilę później trener Atlético Mineiro postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Marrony, a murawę opuścił Eduardo Sasha. W tej samej minucie Alan Franco został zmieniony przez Federica Zaracha, co miało wzmocnić zespół Atlético Mineiro. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Thiaga Nevesa na Marquinhosa w 74. minucie oraz Ricardinha na Marcosa Serrata w piątej minucie doliczonego czasu starcia. Jedyną kartkę w meczu dostał Keno z jedenastki gospodarzy. Była to 87. minuta pojedynku.

Jeśli drużyna Atlético Mineiro nie wykorzystała 13 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mogła liczyć na zwycięstwo. Godna podkreślania była świetna praca bramkarza Sport Recife. Jego postawa na przedpolu uratowała zespół przed porażką. Taki mecz nie zdarza się często. Zachował czyste konto, a rywale oddali aż dziewięć celnych strzałów.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Atlético Mineiro przyznał jedną żółtą.

Zespół Atlético Mineiro w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.

1 listopada zespół Sport Recife będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego przeciwnikiem będzie CA Paranaense Kurytyba. Natomiast 2 listopada Palmeiras Sao Paulo będzie rywalem drużyny Atlético Mineiro w meczu, który odbędzie się w São Paulo.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL