Liga brazylijska - 18. kolejka Serie A: Atletico Paranaense - Gremio 1-2 (1-0)

25 października na Arena da Baixada w Kurytybie odbyło się starcie 18. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Atletico Paranaense i Gremio. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Gremio 2-1.

18. kolejka Brazylia - Serie A
2020-10-25 22:15 | Stadion: Arena da Baixada | Arbiter: Flavio Rodrigues De Souza
Ferreira 88'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 34 mecze zespół Gremio wygrał 17 razy i zanotował siedem porażek oraz 10 remisów.

Już w pierwszych minutach zespół Atletico Paranaense próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Éverton z jedenastki gości. Była to 28. minuta starcia.

Pod koniec pierwszej połowy to piłkarze Atletico Paranaense otworzyli wynik. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy bramkę zdobył Carlos Eduardo. Przy strzeleniu gola pomagał Thiago Heleno.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Atletico Paranaense.

Na drugą połowę zespół Gremio wyszedł w zmienionym składzie, za Évertona wszedł Pepê. W 53. minucie kartką został ukarany Nikão, zawodnik Atletico Paranaense.

W 55. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Atletico Paranaense Thiago Heleno. W 64. minucie sędzia przyznał kartkę Christianowi z Atletico Paranaense.

W 68. minucie Carlos Eduardo zastąpił Fabinha. Trener Atletico Paranaense postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Luisa Gonzaleza i na pole gry wprowadził napastnika Jorginha. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 75. minucie Luiz Fernando został zmieniony przez Ferreirę, co miało wzmocnić jedenastkę Gremio. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pedro Henriquego na Lucasa Haltera oraz Wellingtona na Richarda.

Po chwili trener Gremio postanowił bronić wyniku. W 83. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Lucasa Silvę wszedł Diogo Barbosa, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Gremio utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę zespołowi Gremio udało się strzelić gola i wygrać. W 87. minucie w drużynie Atletico Paranaense doszło do zmiany. Henrique Walter wszedł za Renata Kayzera.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania na listę strzelców wpisał się Ferreira. W zdobyciu bramki pomógł Paulo Victor.

W doliczonej pierwszej minucie meczu kartkę dostał Abner, piłkarz gospodarzy. W tej samej minucie w zespole Gremio doszło do zmiany. Ruan wszedł za Isaquego. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Luis Manuel Orejuela García
79′ Pedro Henrique Ribeiro Gonçalves
Antônio Josenildo Rodrigues de Oliveira
55′ (samob.) Thiago Heleno Henrique Ferreira
David Braz de Oliveira Filho
90′ Abner Vinicius da Silva Santos
Bruno Cortês Barbosa
79′ Wellington Aparecido Martins
Lucas Silva Borges83′
53′ Maycon Vinicius Ferreira da Cruz
Luiz Fernando Moraes dos Santos75′
 44′ 68′ Carlos Eduardo Ferreira de Souza
Éverton Cardoso da Silva28′ 46′
64′ Christian Roberto Alves Cardoso
Darlan Pereira Mendes
68′ Luis Oscar Gonzalez
Thaciano Mickael da Silva
87′ Renato Kayzer de Souza
Victor Ferraz Macedo
79′ Lucas Halter
Ruan Tressoldi Netto90′
Jaime Alberto Alvarado Hoyos
Lucas Araujo de Oliveira
79′ Richard Cândido Coelho
Eduardo Gabriel Aquino Cossa46′
68′ Fabio Augusto Luciano da Silva
Guilherme da Silva Azevedo
Bruno da Silva Costa Leite
Aldemir dos Santos Ferreira75′  88′
Reinaldo Nascimento Satorno

68′ Jorge de Moura Xavier

Geuvânio Santos Silva

87′ Henrique Da Silva Walter

Przewaga jedenastki Atletico Paranaense w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia pokazał trzy żółte kartki zawodnikom Atletico Paranaense, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna Gremio w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.