Liga brazylijska - 17. kolejka Serie A: Sao Paulo FC - Gremio 0-0

W pojedynku 17. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 18 października, drużyna Sao Paulo FC zremisowała z Gremio 0-0. Spotkanie odbyło się na Estádio Cícero Pompeu de Toledo (Morumbi) w São Paulo.

17. kolejka Brazylia - Serie A
2020-10-18 02:00 | Stadion: Estádio Cícero Pompeu de Toledo (Morumbi) | Arbiter: Rafael Traci
Sao Paulo Futebol Clube
Gremio Porto Alegre
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 37 meczów jedenastka Sao Paulo FC wygrała 15 razy i zanotowała 13 porażek oraz dziewięć remisów.

Już w pierwszych minutach zespół Sao Paulo FC próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 52. minucie kartkę dostał Pedro Geromel, piłkarz gości. W 59. minucie Alisson został zmieniony przez Thaciana.

Między 62. a 75. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Trener Sao Paulo FC postanowił zagrać agresywniej. W 79. minucie zmienił pomocnika Gabriela i na pole gry wprowadził napastnika Jonasa Toró. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 80. minucie sędzia pokazał kartkę Vitorowi Buenowi z zespołu gospodarzy.

Vanderlei Farias da Silva
63′ Daniel Alves
Maicon Thiago Pereira de Souza72′
79′ Gabriel Davi Gomes Sara
Alisson Euler de Freitas Castro59′
62′ 65′ Igor Silveira Gomes
Eduardo Gabriel Aquino Cossa
73′ Luan Vinicius da Silva Santos
Matheus Henrique de Souza
88′ Luciano da Rocha Neves
Isaque Elias Brito72′
79′ Brenner Souza da Silva
Antônio Josenildo Rodrigues de Oliveira
65′ 80′ Vitor Frezarin Bueno
Éverton Cardoso da Silva
Gonzalo Rodrigo Carneiro Méndez
Jean Pyerre Casagrande Silveira Correa72′
79′ Jonas Gabriel da Silva Nunes
Thaciano Mickael da Silva59′
79′ Paulo Henrique Pereira da Silva
Róbson Michael Signorini
Pablo Felipe Teixeira
Lucas Silva Borges72′
88′ Santiago Tréllez Viveros
Guilherme da Silva Azevedo

Aldemir dos Santos Ferreira67′

Przewaga jedenastki Sao Paulo FC w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał cztery żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Gremio pokazał dwie.

Oba zespoły dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.