Liga brazylijska - 17. kolejka Serie A: Coritiba FBC - Santos 1-2 (0-2)

W pojedynku 17. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 18 października, drużyna Coritiba FBC przegrała z Santos 1-2 (0-2). Starcie odbyło się na Estádio Major Antônio Couto Pereira w Kurytybie.

17. kolejka Brazylia - Serie A
2020-10-18 00:00 | Stadion: Estádio Major Antônio Couto Pereira | Arbiter: Bruno Arleu de Araujo
Y. Soteldo 27'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 29 spotkań jedenastka Santos wygrała 14 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Kaio Jorge. Asystę zanotował Felipe Jonatan.

W 26. minucie arbiter pokazał kartkę Hugonowi Mourze z Coritiba FBC.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Santos w 27. minucie spotkania, gdy Yeferson Soteldo strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Po pół godzinie gry sędzia ukarał kartką Jobsona, zawodnika Santos.

W 32. minucie Natanael został zastąpiony przez Matheusa Galdezaniego. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 58. minucie boisko opuścili zawodnicy Coritiba FBC: Neilton, Nathan, a na ich miejsce weszli Rodrigo Muniz, Yan Sasse. W 59. minucie arbiter pokazał kartkę Kaiowi Jorgemu, piłkarzowi gości.

Zawodnicy gospodarzy w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Giovanni Augusto. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Neilton.

Chwilę później trener Santos postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Lucas Lourenço, a murawę opuścił Jean Mota. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy Santos: Sandry, Arthur Gomes, a na ich miejsce weszli Jobson, Lucas Braga. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Coritiba FBC: Nathanowi Silvie w 77. i Matheusowi Salesowi w 82. minucie.

Trener Coritiba FBC postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił pomocnika Hugona Mourę i na pole gry wprowadził napastnika Ricarda Oliveirę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Matheus Sales został zmieniony przez Matheusa Buena, co miało wzmocnić zespół Coritiba FBC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kaia Jorgego na Luiza Felipego oraz Yefersona Sotelda na Wagnera. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Coritiba FBC: Williamowi Matheusowi w 89. minucie i Ricardowi Oliveirze w piątej minucie doliczonego czasu spotkania.

Drużynie Coritiba FBC zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Santos.

João Paulo Silva Martins
32′ Natanael Moreira Milouski
Mádson Ferreira dos Santos
Henrique Vermudt
Laércio Soldá
77′ Nathanael Ananias da Silva
Luan Peres Petroni
89′ William Matheus da Silva
Felipe Jonatan Rocha Andrade
26′ 85′ Hugo Moura Arruda da Silva
Lucas Braga Ribeiro76′
Robson dos Santos Fernandes
Diego Cristiano Evaristo
 74′ Giovanni Augusto Oliveira Cardoso
Jean Mota Oliveira de Sousa76′
82′ 85′ Matheus de Sales Cabral
Yeferson Julio Soteldo Martínez  27′ (k.) 90′
58′ Yan Medeiros Sasse
Jobson Souza Santos30′ 76′
58′ Rodrigo Muniz Carvalho
Luiz Felipe Do Nascimento dos Santos88′
85′ Matheus Bueno Batista
Ivonei Junior da Silva Rabelo
32′ Matheus Galdezani
Alex de Oliveira Nascimento
Ramón Martínez López
Lucas Lourenço Andrade76′
58′ Neilton Meira Mestzk
Sandry Roberto Santos Goes76′
Martín Nicolás Sarrafiore
Francisco Anderson de Jesus dos Santos
Ezequiel Osvaldo Cerutti
Arthur Gomes Lourenço76′
85′ 90′ Ricardo de Oliveira
Tailson Pinto Gonçalves
58′ Nathan Uiliam Fogaça
Marcos Leonardo Santos Almeida
Gabriel Santana Pinto

Sędzia w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a w drugiej cztery. Zawodnicy Santos obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.