Liga brazylijska - 17. kolejka Serie A: Chapecoense AF - Santos FC Sao Paulo 0-1 (0-1)

W pojedynku 17. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 1 września, jedenastka Chapecoense przegrała z Santosem 0-1 (0-1). Mecz na Arena Condá w Chapecó obejrzało 9 052 widzów.

17. kolejka Brazylia - Serie A
2019-09-01 00:00 | Stadion: Arena Condá | Widzów: 9052 | Arbiter: Bruno Arleu de Araujo
Chapecoense AF
Santos FC Sao Paulo
0
1
Gum 39' (samob.)

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Drużyna Santosu wygrała aż pięć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko trzy.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Arthurowi Gomesowi z jedenastki gospodarzy. Była to 29. minuta starcia.

W 39. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Chapecoense Gum. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Santosu.

W 50. minucie sędzia pokazał kartkę Diego Pituce, piłkarzowi Santosu. W 61. minucie Derlis González zastąpił Alisona.

W tej samej minucie w jedenastce Santosu doszło do zmiany. Carlos Sánchez wszedł za Felipe Jonatana. Trener Chapecoense postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił obrońcę Rafaela Pereirę i na pole gry wprowadził napastnika Henrique Almeidę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Everson z Santosu.

Niedługo później trener Santosu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 84. minucie na plac gry wszedł Jean Mota, a murawę opuścił Evandro. Od 86. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Santosu i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Victor Ferraz Macedo86′
66′ Rafael Pereira dos Santos
Felipe Jonatan Rocha Andrade61′
39′ (samob.) 82′ Wellington Pereira Rodrigues
Lucas Verissimo da Silva
90′ Carlos Eduardo Santos Oliveira
Gustavo Henrique Vernes
75′ Fernando Camilo Farias
Derlis Alberto González Galeano61′
29′ Arthur Gomes Lourenço
Jean Mota Oliveira de Sousa84′
82′ Diego Fabián Torres
Carlos Sánchez61′
66′ Henrique Almeida Caixeta Nascentes
Jobson Souza Santos
Renato Kayzer de Souza
Lucas Henrique Ferreira Venuto
75′ Aylon Darwin Tavella
Fernando Uribe Hincapié
Regis Tosatti Giacomin
Alexandre Gomes Felipe

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.