Liga brazylijska - 17. kolejka Serie A: Botafogo Rio de Janeiro - Goiás EC 0-0

W meczu 17. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 20 października, zespół Botafogo zremisował z Goias EC 0-0. Pojedynek odbył się na Estádio Nilton Santos w Rio de Janeiro.

17. kolejka Brazylia - Serie A
2020-10-20 01:00 | Stadion: Estádio Nilton Santos | Arbiter: Edina Alves Batista
Botafogo Rio de Janeiro
Goiás EC
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 24 spotkania drużyna Goias EC wygrała 13 razy i zanotowała sześć porażek oraz pięć remisów.

Już w pierwszych minutach drużyna Botafogo próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Goias EC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Douglas Baggio, a murawę opuścił Daniel Bessa. W 64. minucie za Brunona Nazárię wszedł Guilherme Santos.

Trener Botafogo postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Rhuana i na pole gry wprowadził napastnika Daviego Araúja. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Od 69. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Botafogo i jedną drużynie przeciwnej. Od 71 minuty boisko opuścili zawodnicy Botafogo: Victor Luis, Rafael Forster, Caio Alexandre, na ich miejsce weszli: Matheus Babi, Cícero, Éber Bessa. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Shaylona, Daniela Villalvy zajęli: Fernandão, Ratinho.

Tadeu Antonio Ferreira
69′ Kevin Peterson Dos Santos Silva
Edílson Mendes Guimarães
Marcelo da Conceição Benevenuto Malaquias
David de Duarte Macedo
Victor Hugo Soares dos Santos
Fábio Pizarro Sanches
71′ Victor Luis Chuab Zamblauskas
Wanderson de Jesus Martins
Keisuke Honda
Breno Washington Rodrigues da Silva90′
84′ Caio Alexandre Sousa e Silva
Daniel Alberto Villalva Barrios90′
84′ Rafael Forster
Shaylon Kallyson Cardozo74′
64′ Bruno dos Santos Nazário
Alejandro Ariel Cabral
Pedro Raul Garay da Silva
Daniel Sartori Bessa46′
64′ Rhuan da Silveira Castro
Daniel de Pauli Oliveira
64′ 82′ Guilherme Oliveira Santos
Iago Pereira Mendonça
David Sousa Albino
Jefferson Junio Antônio da Silva
Luiz Otavio Alves Marcolino
Jurani Francisco Ferreira90′
84′ Éber Henrique Ferreira de Bessa
Juan de Dios Pintado Leines
Alexander Lecaros Aragón
Sebastián Enrique Salazar Beltrán
Carlos Enrique Rentería Olaya
Douglas Baggio de Oliveira Costa46′
84′ Cicero Santos
Sandro de Moraes Bueno
71′ Matheus Barcelos da Silva
José Fernando Viana de Santana74′
64′ Davi Machado dos Santos Araújo

Jeśli jedenastka Botafogo nie wykorzystała 11 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mogła liczyć na zwycięstwo.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Botafogo obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna Goias EC w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.