Liga brazylijska - 16. kolejka Serie A: Santos FC Sao Paulo - AC Goianiense 0-1 (0-0)

W pojedynku 16. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 15 października, jedenastka Santos przegrała z Goianiense 0-1 (0-0). Mecz odbył się na Estádio Urbano Caldeira.

16. kolejka Brazylia - Serie A
2020-10-15 01:30 | Stadion: Estádio Urbano Caldeira | Arbiter: Igor Junior Benevenuto
Santos FC Sao Paulo
AC Goianiense
0
1
Chico 68'

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. Trener Goianiense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 17. minucie na plac gry wszedł Matheus Vargas, a murawę opuścił Gustavo Ferrareis.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę drużyna Santos wyszła w zmienionym składzie, za Jeana Motę wszedł Lucas Lourenço. W 58. minucie za Arthura Gomesa wszedł Marcos Leonardo.

Trener Santos wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Tailsona. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Lucas Braga. Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 67. minucie, w zespole Santos za Kaia Jorgego wszedł Francisco Anderson, a w drużynie Goianiense Ze Roberto zmienił Hyuriego.

Jedynego gola meczu strzelił Chico dla zespołu Goianiense. Bramka padła w tej samej minucie. Przy zdobyciu bramki pomagał Janderson.

Od 71. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy oraz trzy drużynie przeciwnej. W 74. minucie Pará został zmieniony przez Sandry'ego, co miało wzmocnić drużynę Santos. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Chica na Natanaela Pimientę w 88. minucie oraz Jandersona na Juninha Brandão w tej samej minucie.

Nicolas Vichiatto da Silva
58′ Lucas Braga Ribeiro
Marlon Rodrigues Freitas79′
71′ 74′ Marcos Rogério Ricci Lopes
Janderson Santos de Souza88′
58′ Arthur Gomes Lourenço
Gustavo Henrique Ferrareis90′ 17′
46′ Jean Mota Oliveira de Sousa
Willian Marlon Ferreira Moraes
89′ Diego Cristiano Evaristo
Francisco Hyun Sol Kim  68′ 88′
67′ Kaio Jorge Pinto Ramos
Gilvan Souza Correa
46′ Lucas Lourenço Andrade
Matheus Cotulio Bossa
74′ 81′ Sandry Roberto Santos Goes
Matheus Henrique Frizzo
67′ Francisco Anderson de Jesus dos Santos
Wellington Soares da Silva
58′ Tailson Pinto Gonçalves
José Brandão Gonçalves Júnior88′
58′ Marcos Leonardo Santos Almeida
Hyuri Henrique de Oliveira Costa67′

Matheus de Vargas17′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka Goianiense wymieniła czterech zawodników.