Liga brazylijska - 16. kolejka Serie A: Gremio - Botafogo 3-1 (1-1)

15 października na Arena do Grêmio w Porto Alegre odbyło się starcie 16. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Gremio i Botafogo. Mecz zakończył się zwycięstwem Gremio 3-1.

Matheus Babi 41'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 33 razy. Drużyna Gremio wygrała aż 17 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko 10.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 30. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Guilherme Santosa z Botafogo, a w 31. minucie Matheusa Henriquego z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Gremio w 34. minucie spotkania, gdy Diego Souza zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki asystował Alisson.

Niedługo później Matheus Babi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Botafogo, strzelając gola w 41. minucie spotkania. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Pedro Raul.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę drużyna Botafogo rozpoczęła w zmienionym składzie, za Carlosa Renteríę wszedł Keisuke Honda.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W 48. minucie na listę strzelców wpisał się Pepê. Bramka padła po podaniu Diego Souzy.

W 53. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Diego Souza osłabiając tym samym zespół Gremio. W 54. minucie żółtą kartką został ukarany Maicon, zawodnik Gremio. W 56. minucie za Robinha wszedł Isaque.

W 57. minucie w drużynie Botafogo doszło do zmiany. Cícero wszedł za Guilherme Santosa.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Gremio, strzelając kolejnego gola. W 66. minucie Pepê ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 3-1. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Victor Ferraz.

W 80. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Matheusa Babiego z Botafogo, a w 81. minucie Rodriguesa z drużyny przeciwnej. Po chwili trener Gremio postanowił bronić wyniku. W 87. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Pepê'a wszedł Bruno Cortez, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Gremio utrzymać prowadzenie. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-1.

Victor Hugo Soares dos Santos
81′ Antônio Josenildo Rodrigues de Oliveira
David Sousa Albino87′
Diogo Barbosa Mendanha
Victor Luis Chuab Zamblauskas
31′ Matheus Henrique de Souza
Caio Alexandre Sousa e Silva68′
Alisson Euler de Freitas Castro
Guilherme Oliveira Santos30′ 57′
 48′, 66′ 87′ Eduardo Gabriel Aquino Cossa
Carlos Enrique Rentería Olaya46′
54′ 77′ Maicon Thiago Pereira de Souza
Matheus Barcelos da Silva  41′ 80′
56′ Róbson Michael Signorini
Pedro Raul Garay da Silva
 34′ 53′ Diego de Souza Andrade
Rhuan da Silveira Castro69′
Paulo Victor de Mileo Vidotti
Saulo Ferreira Silva
87′ Bruno Cortês Barbosa
Romildo Del Piage de Souza
77′ Lucas Silva Borges
Keisuke Honda46′
56′ Isaque Elias Brito