Liga brazylijska - 16. kolejka Serie A: Goiás EC - EC Bahia 1-1 (0-0)

17 października na Estádio de Hailé Pinheiro w Goiânii odbyło się spotkanie 16. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Goias EC i Bahia. Mecz zakończył się remisem 1-1.

16. kolejka Brazylia - Serie A
2020-10-17 01:00 | Stadion: Estádio de Hailé Pinheiro | Arbiter: Rodrigo Carvalhaes de Miranda
Goiás EC
EC Bahia
1
1
Vinicius 49'
Fessin 90'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 pojedynków drużyna Bahia wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Lucasowi Fonsece z Bahia. Była to 40. minuta spotkania.

Tuż po przerwie zespół Goias EC trafił do bramki rywala. W pierwszych minutach drugiej połowy bramkę zdobył Vinicius. Sytuację bramkową stworzył Shaylon.

W 58. minucie za Claysona wszedł Elber. W tej samej minucie trener Bahia postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Saldanha, a murawę opuścił Gilberto. W 62. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Davida Duarte'a z Goias EC, a w 74. minucie Rossiego z drużyny przeciwnej.

W 69. minucie boisko opuścili zawodnicy Goias EC: Sebastián Salazar, Douglas Baggio, a na ich miejsce weszli Ratinho, Shaylon. W 75. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Rossi, osłabiając drużynę gości. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 74. minucie. Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku sędzia pokazał żółtą kartkę Caju, piłkarzowi Goias EC.

W 81. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Elber osłabiając tym samym zespół Bahia. Od 89. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy.

Drużyna Bahia otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W piątej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Fessin. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Juninho Capixaba.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację pięć minut później, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Bahia: Juninhowi i Eliasowi. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Severino do Ramo Clementino da Silva
62′ David de Duarte Macedo
Lucas Silva Fonseca40′
Fábio Pizarro Sanches
José Carlos Ferreira Junior90′
77′ Wanderson de Jesus Martins
Luis Antonio da Rocha Junior
69′ Jurani Francisco Ferreira
Elias Mendes Trindade90′
90′ Daniel Alberto Villalva Barrios
Rosicley Pereira da Silva74′ 75′ 75′
 49′ Vinicius Lopes da Silva
Clayson Henrique da Silva Vieira58′
85′ Alejandro Ariel Cabral
Gregore de Magalhães Silva
69′ Shaylon Kallyson Cardozo
Daniel Sampaio Simões79′
89′ 86′ Rafael Martiniano de Miranda
Ronaldo da Silva Souza
90′ Juan de Dios Pintado Leines
Ramon Rodrigo de Carvalho
69′ Sebastián Enrique Salazar Beltrán
Alesson dos Santos Batista
69′ 89′ Douglas Baggio de Oliveira Costa
Eric dos Santos Rodrigues
85′ Miguel Ferreira Damasceno
Jefferson Gabriel Nascimento Brito79′  90′
86′ 90′ José Fernando Viana de Santana
Marco Antonio Rosa Furtado Junior75′

José Elber Pimentel da Silva58′ 81′

Matheus Bonifacio Saldanha Marinho58′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Zawodnicy gości dostali w meczu cztery żółte kartki oraz dwie czerwone, a ich przeciwnicy pięć żółtych.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół Bahia w drugiej połowie dokonał czterech zmian.