Liga brazylijska - 16. kolejka Serie A: Flamengo Río de Janeiro - Atletico Bragantino 1-1 (0-0)

W spotkaniu 16. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 16 października, jedenastka Flamengo Río de Janeiro zremisowała z Atletico Bragantino 1-1 (0-0). Starcie odbyło się na Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) w Rio de Janeiro.

16. kolejka Brazylia - Serie A
2020-10-16 01:00 | Stadion: Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) | Arbiter: Daniel Nobre Bins
Flamengo Río de Janeiro
Red Bull Bragantino
1
1
Lincoln 70'
Claudinho 46'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Atletico Bragantino.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 19. minucie w jedenastce Atletico Bragantino doszło do zmiany. Morato wszedł za Leandrinha.

W 35. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Weversona z Atletico Bragantino, a w 43. minucie Lincolna z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę zespół Flamengo Río de Janeiro wyszedł w zmienionym składzie, za Pedro wszedł Vitinho.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Atletico Bragantino w końcu przyniosły efekt bramkowy. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu bramkę zdobył Claudinho. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Ytalo.

Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Willian Arão z Flamengo Río de Janeiro. Była to 65. minuta pojedynku. Trener Flamengo Río de Janeiro postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Williana Arão i na pole gry wprowadził napastnika Brunona Henriquego, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Drużyna gospodarzy wyrównała wynik meczu. W 70. minucie na listę strzelców wpisał się Lincoln.

W 71. minucie Leonardo Realpe został zmieniony przez Léo Ortiza. W tej samej minucie w jedenastce Atletico Bragantino doszło do zmiany. Tomás Cuello wszedł za Moratę. Kibice Atletico Bragantino nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jana Hurtadę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Claudinho.

W 83. minucie Bruno Tubarão został zmieniony przez Edimara Fragę, co miało wzmocnić zespół Atletico Bragantino. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Évertona Ribeira na Gersona. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Ricardo Ryller Ribeiro Lino Silva
89′ Éverton Augusto de Barros Ribeiro
Cláudio Luiz Rodrigues Parise Leonel  46′ 83′
 70′ 43′ Lincoln Corrêa dos Santos
Leandro Henrique do Nascimento19′
65′ 67′ Willian Souza Arão da Silva
Raul Lo Gonçalves
Ribas da Cunha Diego
Bruno Nunes de Barros83′
46′ Pedro Guilherme Abreu dos Santos
Luis Phelipe de Souza Figueiredo
89′ Gerson Santos da Silva
Andrew Erick Feitosa19′ 71′
46′ Victor Vinicius Coelho Santos
Chrigor Flores Moraes
Michael Richard Delgado de Oliveira
Jan Carlos Hurtado Anchico83′
67′ Bruno Henrique Pinto

Przewaga drużyny Flamengo Río de Janeiro w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Atletico Bragantino dokonał pięciu zmian.