Liga brazylijska - 16. kolejka Serie A: Ceará SC - Sao Paulo Futebol Clube 1-1 (0-1)

25 listopada na Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo w Fortaleza odbyło się starcie 16. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Ceary S.C. i Sao Paulo FC. Mecz zakończył się remisem 1-1.

16. kolejka Brazylia - Serie A
2020-11-25 23:15 | Stadion: Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo | Arbiter: Wagner do Nascimento Magalhaes
Ceará SC
Sao Paulo Futebol Clube
1
1
Leonardo Chú 47'
Diego 11'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem spotkań drużyna Ceary S.C. wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż pięć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sao Paulo FC w 11. minucie spotkania, gdy Diego zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki pomógł Reinaldo.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Sao Paulo FC.

Piłkarze gospodarzy w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 47. minucie na listę strzelców wpisał się Leonardo Chú. Bramka padła po podaniu Limy.

Między 60. a 66. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Ceary S.C. i dwie drużynie przeciwnej. W 72. minucie Cleber został zastąpiony przez Vitora Jacarégo. A trener Sao Paulo FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Vitora Buena. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Pablo.

Na sześć minut przed zakończeniem starcia w zespole Ceary S.C. doszło do zmiany. Alyson wszedł za Brunona Pacheca. W tej samej minucie trener Ceary S.C. postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Leandro Carvalho, a murawę opuścił Lima. W 85. minucie Luan został zmieniony przez Tchê Tchê, a za Gabriela wszedł na boisko Antonio Galeano, co miało wzmocnić drużynę Sao Paulo FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Leonarda Chú na Charles'a.

Od 87. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Ceary S.C. i jedną drużynie przeciwnej. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Tiago Luis Volpi
90′ Samuel Xavier Brito
Torres Belen Juanfran
61′ Tiago Pagnussat
Diego Henrique Costa Barbosa  11′ 87′
Luiz Otávio Anacleto Leandro
Leonardo Pinheiro da Conceição
84′ Bruno de Jesus Pacheco
Reinaldo Manoel da Silva61′
Fábio Gonçalves
Luan Vinicius da Silva Santos64′ 85′
84′ Vinícius Moreira de Lima
Gabriel Davi Gomes Sara90′
 47′ 66′ 85′ Leonardo Alves Chú Franco
Daniel Alves
90′ Fernando Pereira do Nascimento
Igor Silveira Gomes
59′ Vinícius Goes Barbosa de Souza
Pablo Felipe Teixeira82′
72′ Cleber Bomfim de Jesus
Luciano da Rocha Neves
Fernando Büttenbender Prass
Thiago Couto Wenceslau
84′ Alyson Vinicius Almeida Neves
Danilo das Neves Pinheiro85′
85′ Charles Rigon Matos
Vitor Frezarin Bueno82′
84′ Leandro Carvalho da Silva
Antonio Javier Galeano Ferreira90′
Mateus Gonçalves Martins
Joao Rojas
Cristiano Pereira de Oliveira
Santiago Tréllez Viveros
72′ Francisco Vítor Silva Costa

Przewaga jedenastki Sao Paulo FC w posiadaniu piłki była ogromna (68 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespołowi nie udało się wygrać meczu.

Arbiter pokazał pięć żółtych kartek zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Sao Paulo FC przyznał trzy.

Drużyna Ceary S.C. w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.