Liga brazylijska - 16. kolejka Serie A: Atlético Mineiro - Fluminense 1-1 (0-1)

15 października na Estádio Governador Magalhães Pinto w Belo Horizonte odbyło się starcie 16. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Atlético Mineiro i Fluminense. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

16. kolejka Brazylia - Serie A
2020-10-15 02:30 | Stadion: Estádio Governador Magalhães Pinto | Arbiter: Raphael Claus
CA Mineiro Belo Horizonte
Fluminense Rio de Janeiro
1
1
Guilherme Arana 52'
Caio Paulista 20'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 34 mecze zespół Atlético Mineiro wygrał 14 razy i zanotował 10 porażek oraz 10 remisów.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W trzeciej minucie za Fernanda Pacheca wszedł Caio Paulista.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Fluminense w 20. minucie spotkania, gdy Caio Paulista strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Luiz Henrique.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Réverowi z jedenastki gospodarzy. Była to 27. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Fluminense.

Trener Atlético Mineiro postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Marrony, a murawę opuścił Sávio.

Drużyna gospodarzy wyrównała wynik meczu. W 52. minucie Guilherme Arana wyrównał wynik meczu. Przy strzeleniu gola pomagał Marrony.

W 70. minucie Luiz Henrique został zmieniony przez Marcosa Paula, co miało wzmocnić drużynę Fluminense. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nathana na Maíltona. Między 74. a 77. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. A kibice Fluminense nie mogli już doczekać się wprowadzenia Gansę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Felippe Cardoso.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Igor de Carvalho Julião
27′ Réver Humberto Alves de Araujo
Marcílio Florêncio Mota Filho
77′ Igor Rabello da Costa
Rodrigo Júnior Paula Silva
 52′ Guilherme Arana Lopes
Egídio de Araújo Pereira Júnior
79′ Nathan Allan de Souza
Húdson Rodrigues dos Santos
46′ Sávio Moreira de Oliveira
Yago Felipe da Costa Rocha
Marcos da Silva França
Douglas Moreira Fagundes
75′ Allan Rodrigues de Souza
Luan de Freitas Molarinho Chagas
79′ Maílton dos Santos de Sá
Lucca Borges De Brito
46′ Marrony da Silva Liberato Silveira
Marcos Paulo Costa do Nascimento70′

Przewaga drużyny Atlético Mineiro w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Sędzia przyznał trzy żółte kartki piłkarzom Atlético Mineiro, natomiast zawodnikom gości pokazał jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast drużyna Fluminense wykorzystała wszystkie zmiany.