Liga brazylijska - 15. kolejka Serie A: Santos - Gremio 2-1 (1-0)

W spotkaniu 15. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 11 października, drużyna Santos wygrała z Gremio 2-1 (1-0). Starcie odbyło się na Estádio Urbano Caldeira.

15. kolejka Brazylia - Serie A
2020-10-11 21:00 | Stadion: Estádio Urbano Caldeira | Arbiter: Braulio da Silva Machado
Santos FC Sao Paulo
Gremio Porto Alegre
2
1
Marinho 20',79'
Diego Souza 73'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 36 meczów drużyna Gremio wygrała 13 razy i zanotowała 11 porażek oraz 12 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 12. minucie żółtą kartkę dostał Robinho z drużyny gości.

Tymczasem to zawodnicy Santos otworzyli wynik. W 20. minucie Marinho dał prowadzenie swojemu zespołowi z rzutu karnego. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie dziewięć strzelonych goli.

W 21. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Jobsonowi, piłkarzowi gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Santos.

Na drugą połowę zespół Gremio wyszedł w zmienionym składzie, za Robinha wszedł Isaque. W 53. minucie Paulo Miranda został zmieniony przez Rodriguesa.

W 70. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Diogo Barbosa, Maicon, a na ich miejsce weszli Bruno Cortez, Lucas Silva.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Gremio w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 73. minucie bramkę wyrównującą zdobył Diego Souza. W zdobyciu bramki pomógł Pepê.

Na murawie, jak to często zdarzało się Santos w tym sezonie, pojawił się Mádson, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 75. minucie Jeana Motę. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. Na 12 minut przed zakończeniem starcia żółtą kartką został ukarany David Braz, zawodnik Gremio.

W 79. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Marinho z Santos. W 84. minucie Diego Souza został zmieniony przez Évertona, co miało wzmocnić zespół Gremio. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Felipe Jonatana na Laércia oraz Kaia Jorgego na Lucasa Lourença.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry żółtymi kartkami zostali ukarani Marinho z Santos i Rodrigues z drużyny gości. Siedem minut później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał David Braz z drużyny gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 78. minucie. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

David Braz de Oliveira Filho78′ 90′
86′ Felipe Jonatan Rocha Andrade
Bruno Cortês Barbosa70′
21′ Jobson Souza Santos
Thaciano Mickael da Silva
 20′ (k.), 79′ (k.) 90′ Mário Sérgio Santos Costa
Luiz Fernando Moraes dos Santos
Arthur Gomes Lourenço
Eduardo Gabriel Aquino Cossa
Diego Cristiano Evaristo
Róbson Michael Signorini12′ 46′
75′ Jean Mota Oliveira de Sousa
Lucas Silva Borges70′
88′ Kaio Jorge Pinto Ramos
Victor Ferraz Macedo
75′ Mádson Ferreira dos Santos
Antônio Josenildo Rodrigues de Oliveira53′ 90′
86′ Laércio Soldá
Ruan Tressoldi Netto
Ivonei Junior da Silva Rabelo
Éverton Cardoso da Silva84′
Alex de Oliveira Nascimento
Rildo Gonçalves de Amorim Filho
88′ Lucas Lourenço Andrade