Liga brazylijska - 15. kolejka Serie A: Porto Alegre - Atletico Paranaense 2-1 (2-1)

12 października na Estádio José Pinheiro Borda odbył się pojedynek 15. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Porto Alegre i Atletico Paranaense. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Porto Alegre 2-1.

15. kolejka Brazylia - Serie A
2020-10-12 01:30 | Stadion: Estádio José Pinheiro Borda | Arbiter: Bruno Arleu de Araujo
Renato Kayzer 42'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 35 starć zespół Porto Alegre wygrał 16 razy i zanotował 12 porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy Porto Alegre nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania, na listę strzelców wpisał się Thiago Galhardo. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 13 zdobytych bramek. Asystę przy golu zaliczył Heitor.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Heitor z zespołu gospodarzy. Była to 30. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Porto Alegre w 36. minucie spotkania, gdy Abel Hernández zdobył drugą bramkę. Po raz kolejny sytuację bramkową stworzył Heitor.

Niedługo później Renato Kayzer wywołał eksplozję radości wśród kibiców Atletico Paranaense, strzelając gola w 42. minucie starcia. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Carlos Eduardo.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Na drugą połowę zespół Porto Alegre wyszedł w zmienionym składzie, za Heitora wszedł Rodinei. W 57. minucie Bruno Praxedes został zastąpiony przez Damiána Musta.

Chwilę później trener Atletico Paranaense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Ravanelli, a murawę opuścił Erick. A kibice Porto Alegre nie mogli już doczekać się wprowadzenia Andrésa D'Alessandra. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Abel Hernández. Między 73. a 81. minutą boisko opuścili piłkarze Atletico Paranaense: Léo Cittadini, Carlos Eduardo, Richard, Jonathan, na ich miejsce weszli: Fabinho, Pedrinho, Jaime Alvarado, Henrique Walter. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Thiaga Galharda, Patricka zajęli: Yuri Alberto, William Pottker.

W 82. minucie sędzia pokazał kartkę Andrésowi D'Alessandrowi, zawodnikowi gospodarzy. Zespołowi Atletico Paranaense zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Porto Alegre.

Jandrei Chitolina Carniel
30′ 46′ Heitor Rodrigues da Fonseca
Abner Vinicius da Silva Santos
57′ Bruno Conceição Praxedes
Erick Luis Conrado Carvalho61′
79′ Patrick Bezerra do Nascimento
Carlos Eduardo Ferreira de Souza73′
Marcos Guilherme de Almeida Santos Matos
Christian Roberto Alves Cardoso
Rodrigo Oliveira Lindoso
Richard Cândido Coelho81′
 36′ 68′ Abel Mathías Hernández Platero
Leonardo Cittadini73′
 7′ 79′ Thiago Galhardo do Nascimento Rocha
Lucas Halter
46′ Rodinei Marcelo de Almeida
Jaime Alberto Alvarado Hoyos81′
Uendel Pereira Gonçalves
Fabio Augusto Luciano da Silva73′
68′ 81′ Andrés Nicolás D'Alessandro
Leonardo da Silva Gomes
Matheus Isaias dos Santos
João Victor da Silva Oliveira
57′ Damián Marcelo Musto
Ravanelli Ferreira dos Santos61′
79′ William de Oliveira Pottker
Luis Oscar Gonzalez
Leandro Miguel Fernández
Guilherme Bissoli Campos
79′ Yuri Alberto Monteiro da Silva
Pedro Gabriel Pereira Lopes73′

Henrique Da Silva Walter80′

Arbiter nie ukarał piłkarzy Atletico Paranaense żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał dwie żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.