Liga brazylijska - 15. kolejka Serie A: Palmeiras - Sao Paulo FC 0-2 (0-0)

11 października na Allianz Parque w São Paulo odbył się mecz 15. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Palmeiras i Sao Paulo FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Sao Paulo FC 2-0.

Vitor Bueno 90'

Był to pojedynek na szczycie tabeli. Zapowiadał się ciekawy mecz, gdyż grały ze sobą piąty i czwarty zespół Serie A.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 34 pojedynki jedenastka Sao Paulo FC wygrała 12 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz 10 remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 47. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Igora Viniciusa z Sao Paulo FC, a w 48. minucie Lucasa Estevesa z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sao Paulo FC w 56. minucie spotkania, gdy Reinaldo zdobył z karnego pierwszą bramkę. W 59. minucie Willian został zmieniony przez Luiza Adriana.

Chwilę później trener Palmeiras postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Gustavo Scarpa, a murawę opuścił Raphael Veiga. Między 60. a 81. minutą, boisko opuścili piłkarze Palmeiras: Wesley, Zé Rafael, Lucas Esteves, na ich miejsce weszli: Gabriel Veron, Ramires, Danilo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Igora Gomesa, Luciana zajęli: Jonas Toró, Vitor Bueno. Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania kartkę dostał Patrick de Paula z Palmeiras.

W tej samej minucie trener Sao Paulo FC postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Tchê Tchê wszedł Léo, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Sao Paulo FC utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę jedenastce Sao Paulo FC udało się strzelić gola i wygrać. W 90. minucie w drużynie Sao Paulo FC doszło do zmiany. Pablo wszedł za Brennera.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry wynik na 0-2 podwyższył Vitor Bueno. Asystę zaliczył Igor Vinicius.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Bruno Fabiano Alves
48′ 70′ Lucas Esteves Souza
Reinaldo Manoel da Silva  56′ (k.)
70′ José Rafael Vivian
Danilo das Neves Pinheiro86′
Lucas Rafael Araujo Lima
Luciano da Rocha Neves81′
60′ Wesley Ribeiro Silva
Daniel Alves
86′ Patrick de Paula Carreiro
Luan Vinicius da Silva Santos
60′ Raphael Cavalcante Veiga
Igor Silveira Gomes81′
59′ Willian Gomes de Siqueira
Leonardo Pinheiro da Conceição86′
70′ Danilo dos Santos de Oliveira
Rodrigo Nestor Bertalia
60′ Gustavo Henrique Furtado Scarpa
Vitor Frezarin Bueno81′  90′
70′ . Ramires
Gonzalo Rodrigo Carneiro Méndez
Ronielson da Silva Barbosa
Jonas Gabriel da Silva Nunes81′
60′ Gabriel Veron Fonseca de Souza
Helio Junio Nunes de Castro
59′ . Luiz Adriano
Paulo Henrique Pereira da Silva

Pablo Felipe Teixeira90′

Santiago Tréllez Viveros

Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Sao Paulo FC pokazał jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast drużyna Sao Paulo FC w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.