Liga brazylijska - 15. kolejka Serie A: Coritiba Foot Ball Club - Fortaleza EC 0-0

11 października na Estádio Major Antônio Couto Pereira w Kurytybie odbył się pojedynek 15. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Coritiba FBC i Fortaleza. Mecz zakończył się remisem 0-0.

15. kolejka Brazylia - Serie A
2020-10-11 00:00 | Stadion: Estádio Major Antônio Couto Pereira | Arbiter: Ricardo Marques Ribeiro
Coritiba Foot Ball Club
Fortaleza EC
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Coritiba FBC wygrał dwa razy, zremisował tyle samo, nie przegrywając żadnego spotkania.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę zespół Coritiba FBC rozpoczął w zmienionym składzie, za Natanaela wszedł Jonathan Lemos. W 58. minucie Ricardo Oliveira został zmieniony przez Yana Sassego.

Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Nathanowi Silvie z drużyny gospodarzy. Była to 59. minuta starcia. Niedługo później trener Fortaleza postanowił bronić wyniku. W 73. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Wellingtona Paulistę wszedł Tinga, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Fortaleza utrzymać remis.

Felipe Alves Raymundo
46′ Natanael Moreira Milouski
Gabriel Dias de Oliveira
59′ Nathanael Ananias da Silva
Paulo Roberto Valoura Junior73′
82′ Gabriel Santana Pinto
Yuri Cesar Santos de Oliveira Silva89′
58′ Ricardo de Oliveira
Paulo Marcos de Jesus Ribeiro
46′ Jonathan Francisco Lemos
Wanderley Sousa de Jesus
58′ Yan Medeiros Sasse
Tiago Pereira da Silva
82′ Nathan Uiliam Fogaça
Igor Torres da Silva

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Coritiba FBC przyznał jedną żółtą.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Fortaleza w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.