Liga brazylijska - 15. kolejka Serie A: Chapecoense AF - Avai FC Florianópolis 1-0 (0-0)

W starciu 15. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 19 sierpnia, drużyna Chapecoense wygrała z Avai Florianópolis 1-0 (0-0). Mecz na Arena Condá w Chapecó obejrzało 7 027 widzów.

15. kolejka Brazylia - Serie A
2019-08-19 00:00 | Stadion: Arena Condá | Widzów: 7027 | Arbiter: Luiz Flavio De Oliveira
Chapecoense AF
Avai FC Florianópolis
1
0
Everaldo 73'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 46 meczów zespół Chapecoense wygrał 20 razy i zanotował 19 porażek oraz siedem remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 56. minucie Augusto Cesar został zastąpiony przez Renata Kayzera. W 64. minucie w zespole Avai Florianópolis doszło do zmiany. Gegé wszedł za Iury'ego.

Chwilę później trener Chapecoense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Aylon, a murawę opuścił Camilo.

Jedyną bramkę meczu dla Chapecoense zdobył z karnego Everaldo w 73. minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Avai Florianópolis doszło do zmiany. Douglas wszedł za Richarda Franco. W następstwie utraty gola trener Avai Florianópolis postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił pomocnika João Paula i na pole gry wprowadził napastnika Brunona Sávia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 83. minucie w drużynie Chapecoense doszło do zmiany. Amaral wszedł za Gustava Campanhara.

W doliczonym czasie gry kartkę otrzymał Aylon z zespołu gospodarzy.

Igor Fernandes da Silva Araújo
69′ Fernando Camilo Farias
Caio Fernando de Oliveira
83′ Gustavo Campanharo
João Paulo da Silva Alves82′
56′ Augusto Cesar dos Santos Moreira
Pedro Henrique de Castro Silva
Márcio Rodrigues Araújo
Richard Darío Franco Escobar75′
 73′ (k.) Everaldo Stum
Paulo Oliveira de Souza Junior
83′ William José de Souza
Douglas dos Santos75′
Diego Fabián Torres
Júlio Cesar Godinho Catolé
Henrique Almeida Caixeta Nascentes
Geirton Marques Aires64′
56′ Renato Kayzer de Souza
André Francisco Moritz
69′ 90′ Aylon Darwin Tavella
Wesley Soares Xavier
Regis Tosatti Giacomin
Bruno Sávio da Silva82′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał zawodników Avai Florianópolis żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał jedną żółtą.