Liga brazylijska - 15. kolejka Serie A: CA Mineiro Belo Horizonte - Goiás EC 3-0 (2-0)

W spotkaniu 15. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 11 października, jedenastka Atlético Mineiro zwyciężyła z Goias EC 3-0 (2-0). Mecz odbył się na Estádio Governador Magalhães Pinto w Belo Horizonte.

15. kolejka Brazylia - Serie A
2020-10-11 02:00 | Stadion: Estádio Governador Magalhães Pinto | Arbiter: Vinicius Gonçalves Dias Araujo
Marrony 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 26 starć zespół Atlético Mineiro wygrał 11 razy i zanotował osiem porażek oraz siedem remisów.

Od pierwszych minut zespół Atlético Mineiro zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Goias EC była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 28. minucie za Gilberta Santosa wszedł Heron.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Atlético Mineiro w 42. minucie spotkania, gdy Keno strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Atlético Mineiro, zdobywając kolejną bramkę. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik na 2-0 podwyższył Nathan. Asystę zaliczył Keno.

W 46. minucie Jefferson został zmieniony przez Caju, co miało wzmocnić zespół Goias EC. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nathana na Allana w 59. minucie. Jedyną kartkę w meczu obejrzał Juan Pintado z Goias EC. Była to 61. minuta starcia.

Niedługo później trener Atlético Mineiro postanowił bronić wyniku. W 70. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Sávię wszedł Maílton, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Atlético Mineiro utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę zespołowi Atlético Mineiro udało się strzelić gola i wygrać. Między 78. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze Atlético Mineiro: Jair, Eduardo Sasha, Hyoran, na ich miejsce weszli: Dylan Borrero, Marrony, Fábio Santos. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Shaylona, Davida Duarte'a zajęli: Daniel Villalva, Miguel Ferreira.

Dopiero w drugiej połowie Marrony wywołał eksplozję radości wśród kibiców Atlético Mineiro, strzelając kolejnego gola w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania meczu. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

Jefferson Junio Antônio da Silva46′
 45′ 59′ Nathan Allan de Souza
Daniel Sartori Bessa
70′ Sávio Moreira de Oliveira
Vinicius Lopes da Silva
 42′ (k.) Marcos da Silva França
Shaylon Kallyson Cardozo78′
79′ Hyoran Kaue Dalmoro
Breno Washington Rodrigues da Silva
79′ Jair Rodrigues Júnior
Gilberto dos Santos Souza Júnior28′
79′ Eduardo Colcenti Antunes
Cristiano da Silva Vidal
70′ Maílton dos Santos de Sá
Wanderson de Jesus Martins46′
Mariano Ferreira Filho
Daniel de Pauli Oliveira
79′ Fábio Santos Romeu
Iago Pereira Mendonça
79′ Dylan Felipe Borrero Caicedo
Jurani Francisco Ferreira
José Marcos Costa Martins
Ignacio Andrés Jara Vargas
Calebe Goncalves Ferreira da Silva
Miguel Ferreira Damasceno85′
59′ Allan Rodrigues de Souza
Daniel Alberto Villalva Barrios78′
79′  90′ Marrony da Silva Liberato Silveira

Drużyna Atlético Mineiro była w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Sędzia nie ukarał zawodników Atlético Mineiro żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał jedną żółtą.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół Goias EC wymienił czterech zawodników.