Liga brazylijska - 15. kolejka Serie A: AC Goianiense - Red Bull Bragantino 2-1 (1-1)

W spotkaniu 15. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 11 października, drużyna Goianiense wygrała z Atletico Bragantino 2-1 (1-1). Starcie odbyło się na Estádio Olímpico Pedro Ludovico Teixeira w Goiânii.

15. kolejka Brazylia - Serie A
2020-10-11 23:15 | Stadion: Estádio Olímpico Pedro Ludovico Teixeira | Arbiter: Heber Roberto Lopes
Claudinho 20'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atletico Bragantino w 20. minucie spotkania, gdy Claudinho zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zanotował Ytalo.

Zawodnicy Goianiense otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Janderson. Przy zdobyciu bramki pomagał Nicolas Vichiatto.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę drużyna Atletico Bragantino wyszła w zmienionym składzie, za Uilliana Correię, Leandrinha weszli Weverton, Wesley. Na murawie, jak to często zdarzało się Atletico Bragantino w tym sezonie, pojawił się Weverson, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Edimara Fragę. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

W 63. minucie sędzia pokazał kartkę Léo Ortizowi z Atletico Bragantino. Chwilę później trener Goianiense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Hyuri, a murawę opuścił Ze Roberto. W 66. minucie Chico został zastąpiony przez Matheusa Vargasa.

W 69. minucie arbiter pokazał kartkę Edsonowi, piłkarzowi Goianiense.

Dopiero w drugiej połowie Matheuzinho wywołał eksplozję radości wśród kibiców Goianiense, zdobywając kolejną bramkę w 90. minucie meczu. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Matheus Vargas.

W doliczonej pierwszej minucie pojedynku w jedenastce Atletico Bragantino doszło do zmiany. Jan Hurtado wszedł za Ricarda. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Júlio César de Sousa Santos
82′ Luís Eduardo Marques dos Santos
Ricardo Ryller Ribeiro Lino Silva90′
 28′ 82′ Janderson Santos de Souza
Bruno Nunes de Barros
73′ Gustavo Henrique Ferrareis
Leandro Henrique do Nascimento46′
69′ Edson Felipe da Cruz
Uillian Correia Granemann46′
66′ Francisco Hyun Sol Kim
Cláudio Luiz Rodrigues Parise Leonel  20′
65′ Jose Roberto Assunção de Araujo Filho
Aderlan de Lima Silva
82′ Arnaldo Manoel de Almeida
Weverson Moreira da Costa46′
82′  90′ Matheus Cotulio Bossa
Leonardo Javier Realpe Montaño
73′ Everton Felipe de Oliveira Silva
Andrew Erick Feitosa
65′ Hyuri Henrique de Oliveira Costa
Jan Carlos Hurtado Anchico90′
66′ Matheus de Vargas
Wesley Pionteck Souza46′ 78′

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.