Liga brazylijska - 14. kolejka Serie A: Sao Paulo Futebol Clube - AC Goianiense 3-0 (1-0)

W pojedynku 14. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 8 października, jedenastka Sao Paulo FC zwyciężyła z Goianiense 3-0 (1-0). Starcie odbyło się na Estádio Cícero Pompeu de Toledo (Morumbi) w São Paulo.

14. kolejka Brazylia - Serie A
2020-10-08 01:30 | Stadion: Estádio Cícero Pompeu de Toledo (Morumbi) | Arbiter: Dyorgines José Padovani Andrade
Sao Paulo Futebol Clube
AC Goianiense
3
0
Brenner 45',71'
Gabriel 65'

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 21. minucie kartką został ukarany Reinaldo, piłkarz gospodarzy.

W 31. minucie Juanfran zastąpił Igora Viniciusa. W 41. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Gilvana z Goianiense, a w 43. minucie Daniego Alvesa z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sao Paulo FC w 45. minucie spotkania, gdy Brenner strzelił pierwszego gola. To już trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Sao Paulo FC.

Trener Goianiense wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Matheusa Vargasa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Gustavo Ferrareis. W 60. minucie boisko opuścili piłkarze Goianiense: Hyuri, Matheuzinho, a na ich miejsce weszli Ze Roberto, Janderson.

Zespół Goianiense ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 65. minucie wynik na 2-0 podwyższył Gabriel. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Igor Gomes.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Goianiense doszło do zmiany. Wellington Rato wszedł za Chica. Chwilę później trener Sao Paulo FC postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Vitora Buena. Na boisko wszedł Tchê Tchê, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie w zespole Goianiense doszło do zmiany. Willian Maranhão wszedł za Oliveirę.

W 71. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Brenner z Sao Paulo FC. Asystę przy bramce zaliczył Gabriel.

W 78. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Gabriela z Sao Paulo FC, a w 90. minucie Hyuriego z drużyny przeciwnej. W 80. minucie w jedenastce Sao Paulo FC doszło do zmiany. Pablo wszedł za Brennera. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

Mauricio Kozlinski
31′ Torres Belen Juanfran
Luís Eduardo Marques dos Santos
Diego Henrique Costa Barbosa
Eder Ferreira Graminho
Bruno Fabiano Alves
Gilvan Souza Correa41′
21′ Reinaldo Manoel da Silva
Nicolas Vichiatto da Silva
70′ Vitor Frezarin Bueno
Marlon Rodrigues Freitas
 65′ 78′ Gabriel Davi Gomes Sara
Janderson Santos de Souza60′
43′ Daniel Alves
Gustavo Henrique Ferrareis60′
Igor Silveira Gomes
Lucas da Cruz Oliveira70′
Luan Vinicius da Silva Santos
Francisco Hyun Sol Kim69′
 45′, 71′ 80′ Brenner Souza da Silva
Jose Roberto Assunção de Araujo Filho60′
Dênis De Oliveira Aguiar Júnior
Lucas Pereira Ribeiro de Souza
Lucas Estella Perri
Natanael Batista Pimienta
31′ Igor Vinicius de Souza
Matheus Cotulio Bossa60′
70′ Danilo das Neves Pinheiro
Hyuri Henrique de Oliveira Costa60′ 90′
80′ Pablo Felipe Teixeira
Matheus de Vargas60′
Santiago Tréllez Viveros

Sędzia pokazał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Goianiense przyznał dwie.

Drużyna Sao Paulo FC wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.