Liga brazylijska - 14. kolejka Serie A: Gremio - Coritiba FBC 2-1 (2-0)

8 października na Arena do Grêmio w Porto Alegre odbyło się starcie 14. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Gremio i Coritiba FBC. Mecz zakończył się zwycięstwem Gremio 2-1.

Nathan Silva 72'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 27 spotkań zespół Coritiba FBC wygrał 11 razy i zanotował 10 porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W pierwszych minutach spotkania bramkę zdobył Luiz Fernando. Asystę zaliczył Diogo Barbosa.

Zespół Coritiba FBC ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy , zdobywając kolejną bramkę. W 11. minucie na listę strzelców wpisał się David Braz. Asystę przy golu zaliczył Pepê.

W 20. minucie Guilherme Biro został zmieniony przez Giovanniego Augusta. W 26. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Paula Mirandę z Gremio, a w 29. minucie Ramóna Martíneza z drużyny przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 46. minucie Ramón Martínez został zmieniony przez Neiltona, a za Rodolfa Filemona wszedł na boisko Nathan Silva, co miało wzmocnić jedenastkę Coritiba FBC. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Robinha na Maicona w 65. minucie oraz Luiza Fernandę na Thaciana w tej samej minucie. Kibice Gremio nie mogli już doczekać się wprowadzenia Guiego Azevedo. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Lucas Silva.

Piłkarze Coritiba FBC w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Nathan Silva. Przy strzeleniu gola asystował Giovanni Augusto.

Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 82. minucie, w zespole Gremio za Diego Souzy wszedł Isaque, a w jedenastce Coritiba FBC Gabriel zmienił Yan Sasse. W 85. minucie kartką został ukarany Neilton, zawodnik Coritiba FBC. Trener Coritiba FBC postanowił zagrać agresywniej. W 88. minucie zmienił pomocnika Hugona Mourę i na pole gry wprowadził napastnika Pabla Thomaza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry kartkę otrzymał Matheus Henrique z Gremio. W tej samej minucie w zespole Gremio doszło do zmiany. Marcelo Oliveira wszedł za Pepê'a. Jedenastce Coritiba FBC zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Gremio.

Natanael Moreira Milouski
26′ Jonathan Doin
Rodolfo Filemon de Oliveira da Silva46′
 11′ David Braz de Oliveira Filho
José Sabino Chagas Monteiro
Diogo Barbosa Mendanha
Guilherme da Trindade Dubas20′
66′ Lucas Silva Borges
Ramón Martínez López29′ 46′
 3′ 65′ Luiz Fernando Moraes dos Santos
Matheus de Sales Cabral
90′ Eduardo Gabriel Aquino Cossa
William Matheus da Silva
90′ Matheus Henrique de Souza
Hugo Moura Arruda da Silva88′
65′ Róbson Michael Signorini
Gabriel Santana Pinto82′
82′ Diego de Souza Andrade
Robson dos Santos Fernandes
Paulo Victor de Mileo Vidotti
Alex Roberto Santana Rafael
90′ Marcelo Oliveira Ferreira
Matheus Bueno Batista
65′ Thaciano Mickael da Silva
Matheus Galdezani
Rildo Gonçalves de Amorim Filho
Yan Medeiros Sasse82′
65′ Maicon Thiago Pereira de Souza
Neilton Meira Mestzk46′ 85′
Darlan Pereira Mendes
Giovanni Augusto Oliveira Cardoso20′
82′ Isaque Elias Brito
Martín Nicolás Sarrafiore
66′ Guilherme da Silva Azevedo
Pablo Thiago Ferreira Thomaz88′
Aldemir dos Santos Ferreira
Nathan Uiliam Fogaça

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, w drugiej również jedną. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.