Liga brazylijska - 14. kolejka Serie A: Goiás EC - Fluminense Rio de Janeiro 2-4 (1-1)

W spotkaniu 14. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 8 października, drużyna Goias EC przegrała z Fluminense 2-4 (1-1). Pojedynek odbył się na Estádio de Hailé Pinheiro w Goiânii.

14. kolejka Brazylia - Serie A
2020-10-08 01:30 | Stadion: Estádio de Hailé Pinheiro | Arbiter: Luiz Flavio De Oliveira
Digão 76'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 27 meczów jedenastka Goias EC wygrała 11 razy i zanotowała 10 porażek oraz sześć remisów.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 12. minucie Victor Andrade zastąpił Mike'a.

Nagle to piłkarze Goias EC otworzyli wynik. W 22. minucie na listę strzelców wpisał się Rafael Moura. Przy zdobyciu bramki pomógł Vinicius.

Między 23. a 39. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Zawodnicy gości otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 40. minucie gola wyrównującego strzelił Yago Felipe. Sytuację bramkową stworzył Húdson.

W 43. minucie arbiter ukarał kartką Fernanda Pacheca, piłkarza gości. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę drużyna Goias EC wyszła w zmienionym składzie, za Ignacia Jarę wszedł Caju. Także jedenastka Fluminense rozpoczęła w zmienionym składzie, za Fernanda Pacheca wszedł Caio Paulista.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 52. minucie Fred dał prowadzenie swojemu zespołowi. Asystę przy bramce zanotował Caio Paulista.

Niedługo później trener Fluminense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Felippe Cardoso, a murawę opuścił Fred.

W tej samej minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Rafael Moura z Goias EC.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy dającego prowadzenie gola dla jedenastki Fluminense strzelił Nenê. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Bramka padła po podaniu Húdsona.

W 73. minucie boisko opuścili piłkarze Goias EC: Shaylon, Daniel, a na ich miejsce weszli Jefferson, Ratinho.

Zespół Goias EC ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. W 76. minucie wynik na 2-4 podwyższył Digão.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Edílsonowi z jedenastki gospodarzy. Była to 90. minuta meczu. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-4.

Muriel Gustavo Becker
90′ Edílson Mendes Guimarães
Igor de Carvalho Julião89′
Fábio Pizarro Sanches
Marcílio Florêncio Mota Filho
Heron Crespo da Silva
Rodrigo Júnior Paula Silva  76′
73′ Jefferson Junio Antônio da Silva
Danilo Carvalho Barcelos
12′ Victor Andrade Santos
Húdson Rodrigues dos Santos90′
39′ 73′ Jurani Francisco Ferreira
Fernando José Pacheco Rivas43′ 46′
Vinicius Lopes da Silva
Yago Felipe da Costa Rocha  40′ 33′
23′ Breno Washington Rodrigues da Silva
Douglas Moreira Fagundes
46′ Ignacio Andrés Jara Vargas
Anderson Luis de Carvalho  70′ 90′
 22′, 67′ (k.) Rafael Martiniano de Miranda
Fred  52′ 67′
Matheus Alves da Silva Cardoso
Marcos Felipe de Freitas Monteiro
Lucas Cavalcante Silva Afonso
Egídio de Araújo Pereira Júnior
86′ Cristiano da Silva Vidal
Daniel Lima de Castro89′
46′ Wanderson de Jesus Martins
Higor Gabriel Fernandes Alves
73′ Daniel de Pauli Oliveira
Wisney Junio Dias Carvalho90′
Iago Pereira Mendonça
Caio Fernando de Oliveira46′
73′ Shaylon Kallyson Cardozo
Christian Henrique Oliveira Silva90′
Yago da Silva Rocha
Denilson Rodrigues Roldão
Juan de Dios Pintado Leines
Wanderson Felippe Cardoso dos Santos67′
12′ 86′ Mike dos Santos Nenatarvicius

Zawodnicy Goias EC dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.