Liga brazylijska - 14. kolejka Serie A: Goiás EC - CR Vasco da Gama 0-1 (0-1)

12 sierpnia na Estádio do Governo do Estado de Goiás (Serra Dourada) w Goiânii odbył się mecz 14. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Goias EC i Vasco da Gama. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Vasco da Gama 1-0. Na stadionie zasiadło 14 529 widzów.

14. kolejka Brazylia - Serie A
2019-08-12 00:00 | Stadion: Estádio do Governo do Estado de Goiás (Serra Dourada) | Widzów: 14529 | Arbiter: Jean Pierre Goncalves Lima
Goiás EC
CR Vasco da Gama
0
1
Marcos Júnior 22'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 26 starć drużyna Vasco da Gama wygrała 11 razy i zanotowała osiem porażek oraz siedem remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 20. minucie żółtą kartką został ukarany Léo Sena, piłkarz Goias EC.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Vasco da Gama w 22. minucie spotkania, gdy Marcos Júnior strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Raul.

W 40. minucie arbiter wręczył żółtą kartkę Geovane'owi z Goias EC. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Vasco da Gama.

W 49. minucie za Daniela Guedesa wszedł Kevin. Między 53. a 71. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 58. minucie Leandro Barcia został zmieniony przez Rafinhę, co miało wzmocnić zespół Goias EC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marcosa Júniora na Lucasa Mineira. Trener Goias EC postanowił zagrać agresywniej. W 78. minucie zmienił obrońcę Geovane'a i na pole gry wprowadził napastnika Rafaela Mourę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Vasco da Gama: Marrony'emu w 82. minucie i Yagowi Pikachu w czwartej minucie doliczonego czasu spotkania.

Dwie minuty później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Marrony osłabiając drużynę Vasco da Gama. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 82. minucie. W ósmej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę otrzymał Yago z drużyny gospodarzy. W drugiej połowie nie padły bramki.

Fernando Miguel Kaufmann
40′ 78′ Geovane Batista de Faria
Leandro Castán da Silva
90′ Yago Fernando da Silva
Raúl Alejandro Cáceres Bogado
49′ Daniel Guedes da Silva
Oswaldo José Henríquez Bocanegra
Fábio Pizarro Sanches
Henrique Silva Milagres
Jefferson Junio Antônio da Silva
Marcos Antônio Candido Ferreira Júnior  22′ 63′ 67′
20′ Leonardo de Souza Sena
Richard Cândido Coelho84′
Giovanni Augusto Oliveira Cardoso
Raul Lo Gonçalves
53′ Kayke Moreno de Andrade Rodrigues
Glaybson Yago Souza Lisboa90′
58′ Leandro Barcia Montero
Talles Magno Bacelar Martins79′
Michael Richard Delgado de Oliveira
Marrony da Silva Liberato Silveira82′ 90′
Marcelo Rangel Rosa
Alexander Silva de Lucena
49′ Kevin Peterson Dos Santos Silva
Andrey Ramos do Nascimento
58′ Rafael Diniz Alves e Silva
Lucas Santos da Silva79′
Alisson Fabricio dos Santos Taddei
Bruno Cesar Zanaki
78′ Rafael Martiniano de Miranda
Vinícius dos Santos de Oliveira Paiva
Ricardo Verza de Souza
Tiago Rodrigues dos Reis

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gości obejrzeli w meczu cztery żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy cztery żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.