Liga brazylijska - 14. kolejka Serie A: Corinthians - Santos 1-1 (1-1)

W starciu 14. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 8 października, drużyna Corinthians zremisowała z Santos 1-1 (1-1). Mecz odbył się na Neo Química Arena w São Paulo.

14. kolejka Brazylia - Serie A
2020-10-08 00:00 | Stadion: Neo Química Arena | Arbiter: Marcelo de Lima Henrique
Corinthians Sao Paulo
Santos FC Sao Paulo
1
1
Danilo Avelar 45'
Mádson 11'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 37 spotkań zespół Santos wygrał 15 razy i zanotował 13 porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Santos otworzyli wynik. W 11. minucie bramkę zdobył Mádson. Asystę przy golu zaliczył Jean Mota.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Lucas Braga z Santos. Była to 27. minuta starcia.

Zawodnicy Corinthians odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W ostatniej minucie pierwszej połowy wynik ustalił Danilo Avelar.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Kibice Santos nie mogli już doczekać się wprowadzenia Tailsona. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Jean Mota. Drugą połowę drużyna Corinthians rozpoczęła w zmienionym składzie, za Luana wszedł Juan Cazares.

Trener Corinthians postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Gustavo Mosquito, a murawę opuścił Léo Natel. Na drugą połowę jedenastka Corinthians wyszła w zmienionym składzie, za Jô wszedł Mauro Boselli. W 59. minucie kartkę otrzymał Roni z zespołu gospodarzy.

W 61. minucie Roni został zastąpiony przez Camachę. W 78. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Lucasa Lourença z Santos, a w 81. minucie Danila Avelara z drużyny przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Luiz Felipe Do Nascimento dos Santos71′
 45′ 81′ Danilo Fernando Avelar
Luan Peres Petroni
Lucas Piton Crivellaro
Felipe Jonatan Rocha Andrade86′
59′ 61′ Roni Medeiros de Moura
Mádson Ferreira dos Santos  11′
46′ Leonardo Natel Vieira
Jobson Souza Santos
Gabriel Girotto Franco
Diego Cristiano Evaristo
76′ Gustavo Mantuan
Jean Mota Oliveira de Sousa46′
46′ . Jo
Kaio Jorge Pinto Ramos77′
46′ Luan Guilherme de Jesús Vieira
Ivonei Junior da Silva Rabelo86′
46′ Juan Ramón Cazares Sevillano
Alex de Oliveira Nascimento
76′ Mateus da Silva Vital Assumpção
Lucas Lourenço Andrade77′ 78′
61′ Guilherme de Aguiar Camacho
Marcos Leonardo Santos Almeida71′
46′ Mauro Boselli

46′ Gustavo Henric da Silva

Przewaga jedenastki Corinthians w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużynie nie udało się wygrać meczu.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.