Liga brazylijska - 13. kolejka Serie A: Santos FC Sao Paulo - Goiás EC 6-1 (3-0)

4 sierpnia na Estádio Urbano Caldeira odbyło się spotkanie 13. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Santosu i Goias EC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Santosu 6-1. Na stadionie stawiło się 13 462 widzów.

13. kolejka Brazylia - Serie A
2019-08-04 16:00 | Stadion: Estádio Urbano Caldeira | Widzów: 13462 | Arbiter: Rafael Traci
Kayke 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 26 starć drużyna Santosu wygrała 11 razy i zanotowała osiem porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Santosu w dziewiątej minucie spotkania, gdy Carlos Sánchez zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Yeferson Soteldo.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 13. minucie, sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom zespołu gości: Kevinowi i Yagowi.

Niedługo później Lucas Verissimo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Santosu, strzelając kolejnego gola w 15. minucie starcia. Przy zdobyciu bramki asystował Carlos Sánchez.

W 30. minucie arbiter pokazał kartkę Jorge de Oliveirze z Santosu.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 3-0 podwyższył Gustavo Henrique.

W 38. minucie sędzia pokazał kartkę Marlone'owi, zawodnikowi Goias EC.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Santosu w 52. minucie spotkania, gdy Eduardo Sasha zdobył czwartą bramkę. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Bramka padła po podaniu Carlosa Sáncheza.

W 57. minucie kartkę dostał Kayke z zespołu gości. W 61. minucie w jedenastce Goias EC doszło do zmiany. Giovanni Augusto wszedł za Marlone'a. W tej samej minucie Felipe Jonatan został zastąpiony przez Evandra.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Santosu w 68. minucie spotkania, gdy Yeferson Soteldo strzelił piątego gola. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia ukarał kartką Yefersona Sotelda, zawodnika gospodarzy.

Między 72. a 81. minutą, boisko opuścili zawodnicy Santosu: Derlis González, Eduardo Sasha, na ich miejsce weszli: Marinho, Fernando Uribe. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kevina, Michaela zajęli: Yago, Marcinho.

W 81. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Yeferson Soteldo z Santosu. Asystę przy golu zanotował Marinho.

W 89. minucie kartką został ukarany Fernando Uribe, piłkarz Santosu.

Mimo że jedenastka gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 53 ataki oddała tylko cztery celne strzały, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Kayke. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Leandra Barcii.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 6-1.

Geovane Batista de Faria
30′ Marco Jorge
Yago Fernando da Silva13′
61′ Felipe Jonatan Rocha Andrade
Kevin Peterson Dos Santos Silva13′ 73′
 15′ Lucas Verissimo da Silva
Rafael Vaz dos Santos
 37′ Gustavo Henrique Vernes
Johnath Marlone Azevedo da Silva38′ 61′
 68′, 81′ 69′ Yeferson Julio Soteldo Martínez
Jefferson Junio Antônio da Silva
Diego Cristiano Evaristo
Leonardo de Souza Sena
 9′ Carlos Sánchez
Michael Richard Delgado de Oliveira81′
72′ Derlis Alberto González Galeano
Kayke Moreno de Andrade Rodrigues  90′ 57′
 52′ 77′ Eduardo Colcenti Antunes
Fábio Pizarro Sanches
61′ Evandro Goebel
José Brandão Gonçalves Júnior
72′ Mário Sérgio Santos Costa
Márcio Antônio de Sousa Júnior81′
77′ 89′ Fernando Uribe Hincapié
Rafael Martiniano de Miranda
Alexandre Gomes Felipe

Sędzia ukarał żółtymi kartkami czterech piłkarzy Goias EC. Pokazał im trzy żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Zawodnicy gospodarzy otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.