Liga brazylijska - 13. kolejka Serie A: Palmeiras Sao Paulo - Ceará SC 2-1 (1-1)

4 października na Allianz Parque w São Paulo odbyło się spotkanie 13. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Palmeiras i Ceary S.C. Mecz zakończył się zwycięstwem Palmeiras 2-1.

Eduardo Brock 18'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Alyson z Ceary S.C. Była to szósta minuta pojedynku.

Już na początku meczu to zawodnicy Palmeiras otworzyli wynik. W 10. minucie na listę strzelców wpisał się Raphael Veiga. To już trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 18. minucie Eduardo Brock wyrównał wynik meczu. Sytuację bramkową stworzył Felipe Silva.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna Ceary S.C. rozpoczęła w zmienionym składzie, za Leandra Carvalha wszedł Vitor Jacaré. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Charles, piłkarz gości.

W 66. minucie za Clebera wszedł Rafael Sóbis. Kibice Ceary S.C. nie mogli już doczekać się wprowadzenia Limę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Wescley. W 68. minucie w drużynie Palmeiras doszło do zmiany. Danilo wszedł za Patricka de Paulę.

W tej samej minucie trener Palmeiras postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Ramires, a murawę opuścił Bruno Henrique. W 68. minucie Rony został zmieniony przez Gustava Scarpę, co miało wzmocnić zespół Palmeiras. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alysona na Kelvyna w 73. minucie oraz Felipe Silvę na Ricardinha w tej samej minucie. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Ceara S.C.: Vitorowi Jacarému w 78. i Fernandowi Prassowi w 82. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Palmeiras w 82. minucie spotkania, gdy Willian strzelił drugiego gola. Na siedem minut przed zakończeniem spotkania sędzia pokazał kartkę Danilowi z drużyny gospodarzy.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Alyson Vinicius Almeida Neves6′ 73′
68′ Bruno Henrique Corsini
Charles Rigon Matos65′
68′ Ronielson da Silva Barbosa
Leandro Carvalho da Silva46′
87′ Wesley Ribeiro Silva
Felipe de Oliveira Silva81′
68′ Patrick de Paula Carreiro
Fábio Gonçalves
 10′ Raphael Cavalcante Veiga
Wescley Gomes dos Santos66′
 82′ 90′ Willian Gomes de Siqueira
Gabriel Santos Cordeiro Lacerda
87′ Luan Garcia Teixeira
Leonardo Alves Chú Franco
Mayke Rocha de Oliveira
Ricardo Dias Acosta81′
68′ 83′ Danilo dos Santos de Oliveira
Marthã Fernando Gonçalves Pimenta
68′ Gustavo Henrique Furtado Scarpa
Vinícius Moreira de Lima66′
68′ . Ramires
Kelvyn Ramos da Fonseca73′
Marcelo Jose de Lima Filho
Mateus Gonçalves Martins
90′ Gabriel Silva Vieira
Francisco Vítor Silva Costa46′ 78′

Bergson Gustavo Silveira da Silva

Rafael Augusto Sóbis do Nascimento66′

Zespół Palmeiras był w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Piłkarze Palmeiras obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.