Liga brazylijska - 13. kolejka Serie A: Gremio Porto Alegre - Chapecoense AF 3-3 (2-2)

6 sierpnia na Arena do Grêmio w Porto Alegre odbyło się starcie 13. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Gremio i Chapecoense. Pojedynek zakończył się remisem 3-3. Na stadionie stawiło się 13 418 widzów.

13. kolejka Brazylia - Serie A
2019-08-06 01:00 | Stadion: Arena do Grêmio | Widzów: 13418 | Arbiter: Felipe Fernandes de Lima
Arthur Gomes 60'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 meczów jedenastka Chapecoense wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Gremio otworzyli wynik. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Pedro Geromel. Asystę przy bramce zaliczył Alisson.

Zawodnicy Chapecoense nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 12. minucie Everaldo wyrównał wynik meczu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W 24. minucie kartkę otrzymał Everaldo z zespołu gości.

Rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 26. minucie na listę strzelców wpisał się Everton. Asystę zanotował Maicon.

W 28. minucie kartkę dostał Alisson, zawodnik Gremio.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 34. minucie gola wyrównującego strzelił Gustavo Campanharo. Przy strzeleniu gola pomógł Camilo.

W ostatniej minucie pierwszej połowy kartką został ukarany Arthur Gomes, zawodnik gości. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Chapecoense przyniosły efekt bramkowy. W 60. minucie dającą prowadzenie bramkę dla piłkarzy Chapecoense zdobył Arthur Gomes. Bramka padła po podaniu Augusta Cesara.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem kartkę dostał Walter Kannemann z Gremio. W 64. minucie Alisson zastąpił Pepê'a. Trener Gremio postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Jeana Pyerre'a i na pole gry wprowadził napastnika Diego Tardellego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

W tej samej minucie w drużynie Gremio doszło do zmiany. Luan wszedł za Brunona Corteza. Chwilę później trener Chapecoense postanowił bronić wyniku. W 79. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Gustava Campanhara wszedł Tharlis, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Jedenastka gości nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała spotkanie.

Zespół gospodarzy wyrównał wynik meczu. W 80. minucie wynik ustalił Diego Tardelli. Bramka padła po podaniu Luana.

Między 82. a 88. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Gremio i jedną drużynie przeciwnej. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-3.

Giovanni Silva Tiepo
74′ Bruno Cortês Barbosa
Bruno de Jesus Pacheco
 9′ 88′ Pedro Tonon Geromel
Maurício Donizeti Ramos Junior
Leonardo Gomes da Conceição Silva
Wellington Pereira Rodrigues
62′ Walter Kannemann
Carlos Eduardo Santos Oliveira
74′ Jean Pyerre Casagrande Silveira Correa
Fernando Camilo Farias
28′ 64′ Alisson Euler de Freitas Castro
Gustavo Campanharo  34′ 79′
Matheus Henrique de Souza
Augusto Cesar dos Santos Moreira65′
82′ Maicon Thiago Pereira de Souza
Márcio Rodrigues Araújo
André Felipe Ribeiro de Souza
Everaldo Stum  12′ 24′
 26′ Sousa Soares Everton
Diego Fabián Torres
64′ Eduardo Gabriel Aquino Cossa
Renato Kayzer de Souza70′
Luciano da Rocha Neves
Aylon Darwin Tavella
74′ Luan Guilherme de Jesús Vieira
Regis Tosatti Giacomin86′
74′  80′ Diego Tardelli Martins

Przewaga jedenastki Gremio w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Sędzia ukarał żółtymi kartkami czterech zawodników Gremio. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i trzy w drugiej połowie meczu. Piłkarze gości obejrzeli dwie żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.