Liga brazylijska - 13. kolejka Serie A: Fortaleza EC - AC Goianiense 0-0

W meczu 13. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 4 października, zespół Fortaleza zremisował z Goianiense 0-0. Spotkanie odbyło się na Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo.

13. kolejka Brazylia - Serie A
2020-10-04 23:15 | Stadion: Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo | Arbiter: José Mendonça da Silva Jr.
Fortaleza EC
AC Goianiense
0
0

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Między 27. a 45. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Fortaleza i jedną drużynie przeciwnej.

Drugą połowę jedenastka Fortaleza rozpoczęła w zmienionym składzie, za Marlona wszedł Ronald. Między 47. a 58. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Fortaleza i jedną drużynie przeciwnej.

W 59. minucie za João Victora wszedł Dudu. Po godzinie gry w zespole Goianiense doszło do zmiany. Ze Roberto wszedł za Jandersona. W 63. minucie sędzia pokazał kartkę Edsonowi z Goianiense.

Trener Fortaleza postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił pomocnika Yuriego Cesara i na pole gry wprowadził napastnika Osvalda, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Chwilę później trener Goianiense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Matheuzinho, a murawę opuścił Chico. Między 77. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Fortaleza: Romarinho, David, Felipe, na ich miejsce weszli: Franco Fragapane, Wellington Paulista, Gabriel Dias. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Gustava Ferrareisa, Hyuriego zajęli: Natanael Pimienta, Everton Felipe.

W doliczonej drugiej minucie starcia kartkami zostali ukarani Ze Roberto, Oliveira z zespołu gości.

Jean Paulo Fernandes Filho
45′ Guilherme de Jesus da Silva
Nicolas Vichiatto da Silva
58′ 86′ Luis Antonio Ferreira Rodrigues
Marlon Rodrigues Freitas
46′ Marlon Adriano Prezotti
Janderson Santos de Souza60′
54′ 72′ Yuri Cesar Santos de Oliveira Silva
Gustavo Henrique Ferrareis31′ 77′
27′ Paulo Roberto Valoura Junior
Edson Felipe da Cruz63′
77′ José Romário Silva de Souza
Francisco Hyun Sol Kim76′
86′ David Correa da Fonseca
Hyuri Henrique de Oliveira Costa84′
Max Walef Araújo da Silva
Mauricio Kozlinski
47′ Juan Sebastián Quintero Fletcher
Natanael Batista Pimienta77′
Luiz Henrique Araujo Silva
Luís Eduardo Marques dos Santos59′
86′ Gabriel Dias de Oliveira
Luan Sales do Nascimento
46′ Ronald dos Santos Lopes
Matheus Henrique Frizzo
77′ Franco Rodrigo Fragapane
Jose Roberto Assunção de Araujo Filho60′ 90′
72′ Osvaldo Lourenço Filho

Tiago Pereira da Silva

86′ Wellington Pereira Nascimento

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a w drugiej trzy. Zawodnicy Goianiense obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej trzy więcej.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.