Liga brazylijska - 13. kolejka Serie A: Fluminense - Porto Alegre 2-1 (0-0)

W spotkaniu 13. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 4 sierpnia, zespół Fluminense wygrał z Porto Alegre 2-1 (0-0). Mecz na Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) w Rio de Janeiro obejrzało 16 485 widzów.

13. kolejka Brazylia - Serie A
2019-08-04 00:00 | Stadion: Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) | Widzów: 16485 | Arbiter: Rodolpho Toski Marques
Edenílson 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 38 pojedynków jedenastka Porto Alegre wygrała 13 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz 12 remisów.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Po nieciekawym początku meczu piłkarze Fluminense nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 58. minucie bramkę zdobył Yony González. Przy strzeleniu gola pomagał Caio Henrique.

W 62. minucie Marcos Paulo został zmieniony przez Nenê'a. Chwilę później trener Porto Alegre postanowił wzmocnić linię pomocy i w 67. minucie zastąpił zmęczonego José Gabriela. Na boisko wszedł Andrés D'Alessandro, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie w drużynie Porto Alegre doszło do zmiany. William Pottker wszedł za Santiago Trélleza.

W 68. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Porto Alegre Natanael Pimienta. W 77. minucie Allan został zmieniony przez Airtona, a za Daniela wszedł na boisko Wellington Nem, co miało wzmocnić jedenastkę Fluminense. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nonata na Edenílsona.

W 80. minucie sędzia wręczył kartkę Nonatowi z Porto Alegre.

Mimo że drużyna gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 62 ataki oddała tylko cztery celne strzały, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W drugiej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Edenílson.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację trzy minuty później, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Edenílsonowi i Gansie. Zespołowi Porto Alegre zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Fluminense.

William Klaus
90′ Paulo Henrique Chagas de Lima
Francisco Rithely da Silva Sousa
77′ Allan Rodrigues de Souza
José Gabriel dos Santos Silva67′
84′ Daniel Sampaio Simões
Gustavo Nonato Santana80′ 81′
Pedro Guilherme Abreu dos Santos
Rafael Augusto Sóbis do Nascimento
62′ Marcos Paulo Costa do Nascimento
Santiago Tréllez Viveros67′
 58′ Yony Alexander González Copete
Rodrigo Modesto da Silva Moledo
62′ Anderson Luis de Carvalho
Andrés Nicolás D'Alessandro67′
77′ Airton Ribeiro
William de Oliveira Pottker67′
Miguel Silveira dos Santos
José Paolo Guerrero Gonzáles
84′ . Wellington Nem
Nicolás Federico López Alonso
Ewandro Felipe de Lima Costa
Neilton Meira Mestzk
Brenner Souza da Silva
Guilherme Parede Pinheiro

Zespół Fluminense zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał osiem celnych strzałów.

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.