Liga brazylijska - 13. kolejka Serie A: EC Bahia - Flamengo Río de Janeiro 3-0 (3-0)

W meczu 13. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 4 sierpnia, drużyna Bahia wygrała z Flamengo Río de Janeiro 3-0 (3-0). Mecz na Arena Fonte Nova w Salvadorze obejrzało 43 099 widzów.

13. kolejka Brazylia - Serie A
2019-08-04 21:00 | Stadion: Arena Fonte Nova | Widzów: 43099 | Arbiter: Flavio Rodrigues De Souza
EC Bahia
Flamengo Río de Janeiro
3
0
DO PRZERWY  3-0
Gilberto 20',31',45'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 17 razy. Drużyna Flamengo Río de Janeiro wygrała aż osiem razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko cztery.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Rafinha z drużyny gości. Była to szósta minuta pojedynku.

Niedługo po rozpoczęciu meczu Gilberto wywołał eksplozję radości wśród kibiców Bahia , zdobywając bramkę w 20. minucie starcia. Asystę przy golu zanotował Nino Paraíba.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Bahia, zdobywając kolejną bramkę. W 31. minucie Gilberto ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-0.

W 43. minucie Giovanni został zastąpiony przez Ramiresa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Bahia w 45. minucie spotkania, gdy Gilberto strzelił trzeciego gola. Sytuację bramkową stworzył Artur.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

W 51. minucie żółtą kartkę otrzymał Ramires z Bahia. W 55. minucie Filipe Luis został zmieniony przez Renê'a, a za Roberta Pirisa wszedł na boisko Reinier, co miało wzmocnić zespół Flamengo Río de Janeiro. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Luccę na Elbera w 69. minucie.

A kibice Flamengo Río de Janeiro nie mogli już doczekać się wprowadzenia Orlanda Berría. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Giorgian De Arrascaeta. W 82. minucie w drużynie Bahia doszło do zmiany. Fernandão wszedł za Gilberta. W doliczonym czasie gry czerwoną kartkę obejrzał Fernandão, tym samym zespół gospodarzy musiał końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik.

Marcio Rafael Rafinha6′
43′ Giovanni Palmieri dos Santos
Robert Ayrton Piris Da Motta56′
69′ Lucca Borges De Brito
Gerson Santos da Silva
 20′, 31′, 45′ 82′ Gilberto Oliveira Souza Junior
Renê Rodrigues Martins55′
43′ 51′ Eric dos Santos Rodrigues
Reinier Jesus Carvalho56′
Marco Antonio Rosa Furtado Junior
Hugo Moura Arruda da Silva
Arthur Caike do Nascimento Cruz
Orlando Enrique Berrío Meléndez80′
69′ José Elber Pimentel da Silva
Vitor Gabriel Claudino Rego Ferreira
82′ 90′ José Fernando Viana de Santana
Lucas da Silva de Jesus

Przewaga drużyny Flamengo Río de Janeiro w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Zawodnicy Bahia obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.